Connect with us

Законодавство

Обіг насіння бавовнику та його використання – без сертифікації

Опубліковано

Набрав чинності Закон України щодо поширення сортів бавовнику в Україні від 23 квітня 2024 р. № 3645-IX, яким установлено, що на період дії воєнного стану та до дня набрання чинності Законом України «Про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції» від 23 серпня 2023 р. № 3339-IX:

1) державна реєстрація сорту бавовнику та/або державна реєстрація прав на сорт бавовнику, в тому числі генетично модифікований, на вимогу заявника здійснюються без проведення кваліфікаційної експертизи.

Державна реєстрація прав на сорт бавовнику, в тому числі генетично модифікований, здійснюється за умови підтвердження заявником прав власності на такий сорт, зокрема патентом, виданим будь-якою договірною стороною Конвенції.

За умови наявності висновку про ухвалену назву сорту бавовнику і сплати відповідного збору та/або державного мита Компетентний орган приймає рішення про державну реєстрацію сорту бавовнику та/або державну реєстрацію прав на сорт бавовнику в 15-денний строк з дня надсилання повідомлення про позитивні результати розгляду заявки.

Читайте також: Заборонено діяльність учасників ринків капіталу та товарних бірж на тимчасово окупованій території

Державна реєстрація майнового права на поширення сорту бавовнику та/або державна реєстрація прав інтелектуальної власності на сорт бавовнику здійснюються відповідно до ч. 4 ст. 33 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин».

Компетентний орган приймає рішення про припинення державної реєстрації генетично модифікованого сорту бавовнику та вносить відомості про це до Реєстру сортів з дня набрання чинності Законом № 3339-IX;

2) при ввезенні на митну територію України, дослідженні, державній апробації (випробуванні), промисловому виробництві та введенні в обіг генетично модифікованого бавовнику, а також продукції, виробленої з його використанням, не вимагаються державна реєстрація ГМО та дозволи, передбачені Законом України «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів»;

3) введення в обіг насіння сорту бавовнику та його використання дозволяються без проведення сертифікації.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовнику в Україні
||
№ Документа: 3645-IX
Дата прийняття: 23.04.2024
Дата набрання чинності: 16.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовнику в Україні
||
№ Документа: 3645-IX
Дата прийняття: 23.04.2024
Дата набрання чинності: 16.05.2024
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає