Connect with us

Законодавство

Обмеження максимального розміру пенсій Верховний Суд вважає неконституційним

Пленум Верховного Суду звернувся до Конституційного Суду України з поданням щодо конституційності ч. 1 ст. 2 та п. 6 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 8 липня 2011 р. № 3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» в частині внесення змін до ч. 3 ст. 85 Закону України від 5 листопада 1991 р. № 1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення».

Читайте також: Суддів та працівників Верховного Суду України зарахують до штату Верховного Суду

Законом № 3668-VІ було запроваджено обмеження граничного розміру пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність. Натомість ст. 46 Конституції України, яка узгоджується з ч. 1 ст. 64 Основного Закону, не передбачає випадків обмеження конституційного права громадян на соціальний захист.

На переконання Пленуму Верховного Суду, законодавче обмеження максимального розміру пенсії в аспекті наведених положень Закону № 3668-VІ можна вважати таким, що звужує зміст та обсяг права на соціальний захист, у тому числі права на пенсійне забезпечення, і призводить до порушення його сутності.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.