Connect with us

Законодавство

Обрання судді Європейського суду з прав людини від України пройде у двотижневий строк

Дата публікації:

Набрав чинності Указ Президента України «Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України» від 19 лютого 2021 р. № 63/2021, яким затверджено Положення про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України та утворена відповідна конкурсна комісія.

Згідно з Положенням кандидатом для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України може бути громадянин України, який:

– має високі моральні якості;

– має вищу юридичну освіту не нижче ступеня магістра (або прирівняну до неї вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста), здобуту в Україні, чи вищу юридичну освіту відповідного ступеня, здобуту в іноземній державі та визнану в Україні в установленому порядку;

– має стаж (досвід) роботи (професійної діяльності) у сфері права та/або стаж (досвід) наукової чи науково-педагогічної діяльності у цій сфері, та/або досвід діяльності у галузі захисту прав людини і основоположних свобод не менше десяти років;

– має ґрунтовні знання положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, протоколів до неї та практики Європейського суду з прав людини;

– вільно володіє однією з офіційних мов Ради Європи (англійською або французькою) та має знання другої офіційної мови Ради Європи (відповідно французької або англійської) на рівні, достатньому для читання та розуміння професійного тексту юридичного змісту.

Не може бути кандидатом особа, яка:

– на момент подання документів для участі у конкурсі досягла 65 років;

– визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною;

– має хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків судді;

– має судимість, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку (крім реабілітованої особи);

– піддавалася протягом останнього року адміністративному стягненню за пов’язане з корупцією правопорушення.

Конкурс проводиться за такими етапами:

– оголошення про проведення конкурсу, розміщення відповідної інформації у засобах масової інформації;

– подання документів особами, які мають намір взяти участь у конкурсі;

– розгляд поданих документів на відповідність вимогам, установленим цим Положенням, та допуск осіб до участі у конкурсі;

– тестування осіб, допущених до участі у конкурсі, для визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи;

– проведення співбесіди;

– відбір кандидатів.

Конкурсна комісія розміщує оголошення про проведення конкурсу в загальнодержавних друкованих засобах масової інформації і на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

За результатами співбесіди та з урахуванням результатів тестування учасників конкурсу щодо визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи конкурсна комісія шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів від її складу відбирає трьох кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України.

Голова конкурсної комісії подає список відібраних кандидатів до Міністерства закордонних справ України для його подальшого внесення в установленому порядку до Ради Європи.

Також конкурсна комісія має розмістити в установленому порядку у двотижневий строк із дня набрання чинності цим Указом оголошення про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України, а Міністерство закордонних справ України – забезпечити проведення тестування учасників конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України щодо визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи.

Водночас визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 10 червня 2019 р. № 356 «Питання добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України» та ліквідовано Комісію, утворену цим Указом.

Законодавство

Національне військове меморіальне кладовище збудують у Київській області

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо Національного військового меморіального кладовища» № 4225.

Доповненням до Закону «Про поховання та похоронну справу» уводиться законодавче визначення терміну «Національне військове меморіальне кладовище» – архітектурно-художній комплекс, розміщений на спеціально відведеній земельній ділянці на території Київської області, призначений для організації почесних поховань та перепоховань борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли (загинули) під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Новою ст. 23-1 Закону передбачається, що Національне військове меморіальне кладовище є об’єктом права державної власності та не підлягає приватизації або передачі в оренду.

Замовником будівництва Національного військового меморіального кладовища є центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни.

Будівництво, утримання в належному стані та охорона кладовища, а також витрати на поховання померлих на його території здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету.

Не можуть бути поховані на кладовищі особи, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посади секретаря районного комітету і вище), особи, які обіймали керівні посади у вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, органах влади та управління областей, міст республіканського підпорядкування, працівники радянських органів державної безпеки всіх рівнів.

Зазначені обмеження не поширюється на осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та операції об’єднаних сил, забезпеченні їх проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції та операції об’єднаних сил у період їх проведення; борців на незалежність України у ХХ столітті.

У разі осквернення могил чи намогильних споруд відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок коштів державного бюджету з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб згідно із законом.

Порядок організації поховань те перепоховань на території кладовища визначатиметься Кабінетом Міністрів України, який також затверджуватиме зразок намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на його території.

Читати далі

Законодавство

При гарантійному обслуговуванні товарів експлуатаційні документи надаватимуться в е-вигляді

Опубліковано

on

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про захист прав споживачів» щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді» № 4185.

Доповненням до ст. 7 Закону «Про захист прав споживачів» пропонується визначити, що суб’єкт господарювання може надавати споживачеві доступ до експлуатаційних документів на технічно складні побутові товари (паспорту або будь-якого іншого документу, що додається до товару) в електронному вигляді на офіційному веб-сайті виробника.

У разі надання гарантійних зобов’язань в електронному вигляді виробник забезпечує можливість реєстрації придбаного товару на офіційному веб-сайті виробника в установленому ним порядку.

На прохання споживача реєстрація технічно складних побутових товарів на офіційному веб-сайті виробника і оформлення гарантійних зобов’язань в електронному вигляді здійснюється продавцем під час продажу такого товару.

На вимогу споживача продавець повинен надати експлуатаційні документи на технічно складні побутові товари (паспорт або будь-який інший документ, що додається до товару) в паперовому вигляді.

Читати далі

Законодавство

Сезонної зміни часу не буде

Опубліковано

on

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про обчислення часу в Україні» № 4201, який визначає правові засади встановлення одиниць часу, обчислення часу та регулює відносини, що виникають при поширенні інформації про точний час і календарну дату в Україні.

Ним, зокрема визначається, що сезонний перехід часу на території України не здійснюється.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України
||
№ Документа: 63/2021
Дата прийняття: 19.02.2021
Дата набрання чинності: 20.02.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини від України
||
№ Документа: 63/2021
Дата прийняття: 19.02.2021
Дата набрання чинності: 20.02.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає