Connect with us

Законодавство

Офіційно опубліковано Закон «Про приватизацію державного і комунального майна»

Опубліковано

У «Відомостях Верховної Ради України» № 12 опубліковано Закон України «Про приватизацію державного і комунального майна», який регулює правові, економічні та організаційні основи приватизації державного і комунального майна та майна, що належить Автономній Республіці Крим» від 18 січня 2018 р. № 2269-VIII.

Згідно із Законом, «основною метою приватизації є прискорення економічного зростання, залучення іноземних і внутрішніх інвестицій, зменшення частки державної або комунальної власності у структурі економіки України шляхом продажу об’єктів приватизації ефективному приватному власнику».

Законом передбачено, що до об’єктів державної і комунальної власності, що підлягають приватизації, належатимуть усі об’єкти права державної і комунальної власності, крім тих, приватизація яких прямо заборонена законом.

Дія Закону не поширюватиметься на приватизацію об’єктів державного житлового фонду, у тому числі гуртожитків, на дії суб’єктів управління, що спрямовані на вихід з складу учасників ТОВ, учасником якого є держава або територіальна громада і розмір державної або комунальної частки становить 50 або менше відсотків.

Також, Законом встановлено, що приватизація земель державних і комунальних підприємств, установ та організацій регулюватиметься Земельним кодексом України.

Приватизації не підлягають казенні підприємства та об’єкти, необхідні для виконання державою своїх основних функцій, для забезпечення обороноздатності держави, та об’єкти права власності Українського народу, майно, що становить матеріальну основу суверенітету України.

Перелік об’єктів великої приватизації державної власності, що підлягають приватизації, затверджуватимуться Кабінетом Міністрів України за поданням Фонду державного майна України, а переліки об’єктів малої приватизації державної власності, що підлягатимуть приватизації, затверджуватимуться Фондом державного майна України.

Перелік об’єктів комунальної власності, що підлягають приватизації, ухвалюватиметься місцевою радою. При цьому включення нових об’єктів до цього переліку здійснюватиметься шляхом ухвалення окремого рішення щодо кожного об’єкта комунальної власності.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про приватизацію державного і комунального майна
||
№ Документа: 2269-VIII
Дата прийняття: 18.01.2018
Дата набрання чинності: 07.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про приватизацію державного і комунального майна
||
№ Документа: 2269-VIII
Дата прийняття: 18.01.2018
Дата набрання чинності: 07.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає