Connect with us

Законодавство

Органи влади зможуть обробляти персональні дані без отримання згоди

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про захист персональних даних” щодо форм та умов надання згоди на обробку персональних даних» № 2671.

Пропонується на основі положень Регламенту ЄС 2016/679 (GDPR) деталізувати форми надання згоди на обробку персональних даних. Зокрема визначається, що згода суб’єкта персональних даних може бути надана у:

  • письмовій формі, в тому числі електронними засобами, як окремий документ, який підписує суб’єкт персональних даних, одна з умов договору, заява, анкета тощо;
  • електронній формі, якою може бути позначка на веб-сайті в Інтернеті, що проставляється суб’єктом персональних даних, передбачена інтерфейсом веб-сайту анкета для заповнення, технічні налаштування веб-сайту, операційної системи, програмне забезпечення, мобільний додаток, які передбачають обробку персональних даних тощо;
  • іншій формі, що чітко вказує про надання такої згоди суб’єктом персональних даних.

Також доповнено Закон України «Про захист персональних даних» новою ст. 11-1, яка визначає умови надання згоди на обробку персональних даних. Зокрема, згода надається шляхом вчинення чіткої стверджувальної дії, вчиненням якої суб’єкт персональних даних добровільно та однозначно погоджується на обробку його персональних даних.

Згода суб’єкта персональних даних на обробку його персональних даних повинна бути добровільною,  конкретною, поінформованою, однозначною. Суб’єкт персональних даних має право відкликати згоду в будь-який момент.

Крім цього, передбачено можливість обробляти персональні дані володільцями – органами державної влади та місцевого самоврядування на підставі необхідності здійснення їх повноважень. Отримання згоди на обробку персональних даних такими володільцями буде непотрібна.

Законодавство

Утворено секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання Уповноваженого із захисту державної мови» від 25 червня 2020 р. № 530.

Уряд утворив секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови як юридичну особу публічного права та затвердив граничну чисельність працівників секретаріату – 50 одиниць.

Також встановлено, що функції керівника державної служби щодо керівника секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, першого заступника та заступників керівника секретаріату здійснює Уповноважений із захисту державної мови.

Читати далі

Законодавство

35 млрд грн на будівництво та ремонт доріг

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про виділення коштів для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення» від 1 липня 2020 р. № 539.

Уряд виділив Державному агентству автомобільних доріг 35 000 000 000 гривень із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення на безповоротній основі (видатки розвитку).

Відповідно до затвердженого Порядку використання коштів головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Укравтодор.

Одержувачі бюджетних коштів – організації, які є балансоутримувачами автомобільних доріг загального користування державного значення в областях та виконують функції замовника робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання цих доріг.

Бюджетні кошти використовуються для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

Спрямування бюджетних коштів здійснюється відповідно до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення, обсягів бюджетних коштів для їх фінансування у 2020 р. згідно з додатком 1 та обсягів бюджетних коштів для фінансування поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 р. згідно з додатком 2 до цієї постанови.

Читати далі

Законодавство

Ліквідовано Нацкомфінпослуг

Набрав чинності Указ Президента України «Про припинення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг» від 30 червня 2020 р. № 259/2020.

Президент постановив припинити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, шляхом ліквідації та утворив комісію з її ліквідації.

Також визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг» від 23 листопада 2011 р. № 1070.

Читати далі

В тренді