Connect with us

Законодавство

Пенсійні накопичення можна буде успадковувати?

Дата публікації:

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення» № 2683.

Законопроектом визначаються правові, економічні та організаційні засади загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення в Україні.

Так, пропонується запровадити систему загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення, яка базується на засадах накопичення коштів учасників системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення у Пенсійному казначействі або в авторизованих недержавних пенсійних фондах, та фінансування витрат на здійснення пенсійних виплат.

Учасниками системи визнаються, зокрема:

  • громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які  є працівниками або виконують роботи (надають послуги) в зазначених юридичних особах чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру;
  • особи, які провадять незалежну професійну діяльність;
  • фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (на добровільних засадах).

Внески до системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення не є складовою частиною єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і нараховуються та сплачуються окремо.

Накопичувальний внесок для роботодавців становитиме 2% від розміру заробітної плати працівників, а для учасників системи (працюючих осіб) – 1% від заробітної плати (доходу). За бажанням працівника розмір його самостійних внесків може бути збільшено.

Пенсійні кошти учасників системи є їхньою власністю в розмірі, що обліковується на їхніх індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунках, а у разі смерті учасника, – належні йому пенсійні кошти можуть успадковуватися.

Законодавство

Законопроект про реформу СБУ Рада розгляне в січні

Опубліковано

on

Верховна Рада має намір розглянути законопроект про реформу Служби безпеки України в січні.

Про це повідомив глава фракції партії «Слуга народу» Давид Арахамія під час підсумкової прес-конференції. «Великі реформи ми відклали трохи далі, бо хочемо в січні повернутися і в ударному темпі розглянути низку законопроектів. Це — «амністія капіталу», створення Бюро економічної безпеки та реформа СБУ», — сказав він.

Нагадаємо, Верховна Рада вперше дійшла до розгляду законопроекту № 3196-д, який має радикально змінити СБУ, 18 грудня, але не змогла ухвалити рішення через нестачу голосів.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

Законодавство

Підвищено оклади працівникам центрів оцінювання якості освіти

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін в додатки 1 – 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 985» від 13 січня 2021 р. № 13.

Змінами до додатків 1 – 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 18 листопада 2015 р. № 985 «Про упорядкування умов оплати праці працівників Українського центру оцінювання якості освіти та регіональних центрів оцінювання якості освіти» підвищено посадові оклади працівників УЦОЯО.

Як інформує МОН, місячні посадові оклади працівників УЦОЯО порівняно з минулим роком збільшаться в 1,2 рази, в регіональних центрах – в 1,5 рази. Найменування посад відповідатимуть нормам законодавства.

Якщо станом на 1 вересня 2020 р. місячний посадовий оклад спеціаліста 1 категорії УЦОЯО становив 9 605 грн, то з 1 січня 2021 р. становитиме 11 526 грн. У вересні минулого року місячний посадовий оклад методиста регіонального центру оцінювання якості освіти складав 5 388 грн, то з початку нового року – 8 082 грн.

Постанова застосовується з 1 січня 2021 р.

Читати далі

Законодавство

Зменшення кількості нардепів до трьохсот схвалено

Опубліковано

on

Комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому законопроект «Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)» від 29 серпня 2019 р. № 1017, внесений Президентом України як невідкладний.

Змінами до ст.ст. 76 і 77 Конституції України пропонується:

– зменшити склад народних депутатів України до трьохсот;

– вилучити з тексту ст. 76 Конституції України принципи загального, рівного і прямого виборчого права, що здійснюється шляхом таємного голосування, оскільки має місце дублювання ст. 71 Конституції України;

– запровадити такий виборчий ценз, як володіння державною мовою;

– змінити виборчу систему та закріпити пропорційну виборчу систему на парламентських виборах.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram