Connect with us

Законодавство

Особливості звернення стягнення на земельні ділянки або права на них

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України» від 11 листопада 2021 р. № 4066/5, яким визначено особливості звернення стягнення на земельні ділянки або права на них.

Читайте також: Земельна ділянка і два конкуруючі інтереси: позиція Верховного Суду

Так, новим розділом XVIII Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 2 квітня 2012 р. № 512/5, передбачено, що Опис та арешт земельних ділянок або прав на них здійснюються виконавцем у порядку, встановленому розд. VII Закону «Про виконавче провадження» та розд. VIII цієї Інструкції.

Реалізація прилеглої земельної ділянки, на яку звертається стягнення разом з житловим будинком згідно з ч. 2 ст. 50 Закону, здійснюється в порядку, передбаченому Законом.

Підготовка до проведення земельних торгів та їх проведення здійснюються відповідно до Земельного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Законом та Законом України «Про іпотеку», а також відповідно до Вимог щодо підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2021 р. № 1013.

Для здійснення примусової реалізації земельних ділянок або прав на них, на які звернено стягнення, орган державної виконавчої служби, приватний виконавець отримують доступ до електронної торгової системи, який надається на підставі укладеного договору про організацію та проведення земельних торгів з оператором відповідного електронного майданчика.

Читайте також: Інформація щодо розпаювання земель з’явилася на Публічній кадастровій карті

Оператор електронного майданчика обирається органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем з переліку авторизованих електронних майданчиків, розміщеного на офіційному веб-сайті адміністратора електронної торгової системи.

Договір про організацію та проведення земельних торгів з оператором відповідного електронного майданчика для надання доступу до електронної торгової системи державним виконавцям, які відповідно до ст. 135 Земельного кодексу України виступатимуть організаторами земельних торгів, підписується керівником відповідного органу державної виконавчої служби.

Підготовка лотів для продажу на земельних торгах здійснюється відповідно до ст. 136 ЗК, а рішенням про проведення земельних торгів щодо земельних ділянок або прав на них, передбаченим ч. 4 ст. 136 ЗК, є оголошення виконавця про проведення земельних торгів.

Під час оприлюднення в електронній торговій системі оголошення про проведення земельних торгів до витрат, здійснених на підготовку лота до продажу, зазначаються витрати, понесені у зв’язку з оцінкою земельної ділянки або прав на неї, а також виготовленням та затвердженням у встановленому законодавством порядку документації із землеустрою.

Не пізніше наступного робочого дня з дня оприлюднення в електронній торговій системі оголошення про проведення земельних торгів, виконавець зобов’язаний письмово повідомити про проведення таких дій суб’єкта переважного права на її купівлю.

Справжність підпису виконавця на повідомленні засвідчується нотаріусами. Витрати за нотаріальне посвідчення підпису виконавця здійснюються за рахунок коштів виконавчого провадження.

Читайте також: Реєстрація цін при купівлі-продажу земельної ділянки стане обов’язковою

Протокол про результати земельних торгів, договір за результатами проведення земельних торгів, акт про проведені електронні торги/про реалізацію предмета іпотеки підписуються виконавцем та скріплюються печаткою відповідного органу державної виконавчої служби, приватного виконавця.

За наявності підстав, передбачених Земельним кодексом України, для відмови у підписанні протоколу про результати земельних торгів або відмови у підписанні договору за результатами проведення земельних торгів з переможцем торгів таке рішення про відмову оформлюється актом виконавця.

Не пізніше наступного робочого дня з дня складання акта про проведені електронні торги/про реалізацію предмета іпотеки в електронній торговій системі всі арешти та заборони, накладені органами державної виконавчої служби (приватними виконавцями), з такого майна знімаються організатором (крім арешту, накладеного на виконання рішення суду про вжиття заходів для забезпечення позову) відповідно до законодавства. Копії постанови про зняття арешту з реалізованого майна надсилаються не пізніше наступного робочого дня після її винесення переможцю земельних торгів та відповідному органу (установі), якому (якій) була надіслана для виконання постанова про накладення арешту, для зняття арешту.

Також внесено зміни до Видів та розмірів витрат виконавчого провадження, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 29 вересня 2016 р. № 2830/5.

Нагадаємо, нова Методика нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України
||
№ Документа: 4066/5
Дата прийняття: 11.11.2021
Дата набрання чинності: 26.11.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 15.11.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1498/37120
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України
||
№ Документа: 4066/5
Дата прийняття: 11.11.2021
Дата набрання чинності: 26.11.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 15.11.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 1498/37120
Внутрішній номер документа: Немає