Connect with us

Законодавство

Перед вищою освітою – перед вища

Опубліковано

До Комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки надійшов проект Закону України «Про фахову передвищу освіту» № 8321, який, на думку ініціатора, покликаний забезпечити фахову підготовку спеціалістів (далі – ФПО) для роботи на високотехнологічних та інноваційних виробництвах.

Законопроект встановлює основні правові, організаційні, фінансові засади функціонування системи фахової передвищої освіти.

Коледжі будуть єдиною ланкою в системі фахової передвищої освіти за освітньо-професійною програмою на здобуття ступеню молодшого бакалавра. Для вступу до коледжу особи повинні будуть мати повну середню або професійно-технічну освіту.

Відповідно до ФПО буде застосовано єдину державну електронну базу з питань освіти з включенням реєстру закладів фахової передвищої освіти, реєстру документів про фахову передвищу освіту, реєстру сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та реєстр студентських (учнівських) квитків. Для контролю якості ФПО пропонується використовувати критерії оцінки європейського освітнього простору.

Правила прийому до коледжу затверджуватимуться педагогічною радою самого закладу. Можливі такі форми навчання:

  • очна;
  • заочна;
  • дистанційна;
  • мережева;
  • екстернатна;
  • дуальна.

Навчальні форми можуть поєднуватись, для кожної законопроектом надано роз’яснення. Наприклад дуальна форма навчання передбачає здобуття знань у поєднанні навчання і роботи на підприємстві, в установі та організації з метою здобуття певних професійних навичок. Набуття студентами страхового стажу під час навчання можливе за умови самостійної сплати страхових внесків.

Розмір стипендій встановлюватиметься Кабінетом Міністрів України. Випускникам медичних і педагогічних навчальних закладів фахової передвищої освіти, які уклали угоди про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищах міського типу, держава відповідно до законодавства забезпечить безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.