Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Підприємствам виставлять оцінки ризикованості

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабміну «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)» від 10 травня 2018 р. № 342.

Методики складені з метою встановлення єдиного підходу розроблення критеріїв, за якими контролюючі державні органи зможуть надати оцінку ризиків у господарській діяльності комерційних структур.

При розробці таких критеріїв враховуватимуться випадки настання негативних наслідків господарської діяльності. Відповідно до методики, перегляд критеріїв  здійснюватиметься 1 раз на 3 роки.

Визначаються умови, за яких нараховуватимуться бали ризиків за кожним показником критеріїв. Віднесення суб’єкта господарювання до одного з трьох ступенів ризику (високий, середній, незначний) здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями у відповідній сфері відповідно до розробленої шкали балів.

На основі досліджень ступенів ризику в роботі комерційних структур, за галузевим принципом буде вестися реєстр підприємств, чия діяльність супроводжується ризиками. Такий реєстр буде оновлюватись кожного року не пізніше 15 жовтня.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Законодавство

Обов’язок продажу 50% валюти збережено

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Національного банку України «Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень» від 12 червня 2018 р. № 65.

Нацбанк фактично продовжив дію попередньої постанови, строк дії якої закінчився 13 червня 2018 р., оскільки з погляду регулятора вимога продажу на міжбанку половини валютної виручки є фактором стабільності валютного ринку.

Кожний уповноважений банк і далі самостійно, без платіжного доручення клієнта, здійснюватиме такий продаж наступного дня після надходження валютних коштів на спеціальний розподільчий рахунок.

Вимога обов’язкового продажу валютної виручки не поширюється на грошові кошти для фінансування діяльності офіційних представництв іноземних компаній, інвестиційних проектів, грантів, коштів у вигляді міжнародної фінансової допомоги, тощо.

Постанова НБУ діятиме з 14 червня 2018 р. до 13 грудня 2018 р. включно.

Читати далі

Законодавство

З 1 жовтня чекайте розпродажу держмайна

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку подання уповноваженими органами управління державним органам приватизації пропозицій щодо включення об’єктів права державної власності до переліку об’єктів, що підлягають приватизації» від 10 травня 2018 р. № 387.

Пропозиції подаються уповноваженим органом управління державним майном або органом управління корпоративними правами та майном до 1 жовтня щороку.

Окрім пропозиції до органу приватизації подається висновок щодо прогнозованої суми надходження коштів від приватизації, а також прогноз соціально-економічних наслідків приватизації об’єкту.

Разом з пропозиціями суб’єкт подання повинен надати копії установчих та фінансових документів щодо об’єкта приватизації та висновок щодо можливості перепрофілювання об’єкту чи збереження його роду діяльності.

Також встановлено вимогу, що прогнозована вартість об’єкта приватизації не може бути нижчою за його балансову вартість.

Водночас втратила чинність постанова Кабміну «Деякі питання включення об’єктів права державної власності до переліку об’єктів, що підлягають приватизації» від 17 травня 2012 р. № 384.

Читати далі

Законодавство

Вищий антикорупційний: дві інстанції в одному суді

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про Вищий антикорупційний суд» від 7 червня 2018 р. № 2447-VIII, яким визначено засади організації та роботи суду, спеціальні вимоги до суддів та гарантії їхньої діяльності.

Вищий антикорупційний суд є вищим спеціалізованим судовим органом, який   виступає як перша та апеляційна інстанція водночас у справах щодо корупційних злочинів, передбачених в примітці ст. 45 Кримінального кодексу України, ст.ст. 206-2, 209, 211, 366-1 Кримінального кодексу України, якщо наявна хоча б одна з умов, передбачених пунктами 1 – 3 частини п’ятої ст. 216 Кримінального процесуального кодексу України (корупційні злочини, вчинені державними посадовцями не нижче категорії «А» та депутатами не нижче міської ради та посадовцями місцевого самоврядування першої та другої категорій).

Територіальна юрисдикція Суду поширюється на всю Україну.

Вищий антикорупційний суд очолює Голова суду, який обирається на загальних засадах відповідно до ст. 20 Закону України «Про судоустрій та статус суддів». Нормами цього ж Закону визначається кількість суддів.

Суддею Вищого антикорупційного суду може бути особа старша 35 років, яка має понад 5 років суддівського стажу, або 7 років стажу юридичної чи науково-юридичної роботи та має науковий ступінь чи продовж 7 років виступала адвокатом у кримінальних справах. Обмеження встановлено щодо осіб, які впродовж 10 років до призначення на посаду працювали у правоохоронних органах, обіймали політичні посади та ін.

Відповідно до Закону № 2447, в обов’язковому порядку створюється Громадська рада міжнародних експертів, яка буде виконувати впродовж 6 років допоміжні функції у доборі суддів та взаємодіяти з Вищою кваліфікаційною комісією суддів. Експерти Громадської ради призначаються одноразово строком на 2 роки на безоплатній основі.

Судді Вищого антикорупційного суду мають право, за потреби, на цілодобову охорону себе, членів родини та помешкання (відповідно до заяви).

Відповідно до Закону № 2447-VIII, склад Суду має бути сформований впродовж року.

День початку роботи Вищого антикорупційного суду визначається рішенням зборів цього суду, що публікується на сайті судової влади та в газеті «Голос України».

Читати далі

В тренді

Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)
||
№ Документа: 342
Дата прийняття: 10.05.2018
Дата набрання чинності: 12.06.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає