Connect with us

Законодавство

Підписано закон про протидію домашньому насильству

Опубліковано

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» від 7 грудня 2017 р. № 2229-VIII. До його прийняття діяв закон України «Про попередження насильства в сім’ї» від 15 листопада 2001 р. № 2789-ІІІ, який мав 17 статей проти 34 у новому. Він регулював питання фіксації фактів насильства, допомогу постраждалим, виховно-попереджувальну роботу з особами, схильними до вчинення насильства в сім’ї.

В новому Законі до домашнього насильства віднесено не тільки дії, а й бездіяльність, причому незалежно від того чи проживають учасники конфлікту спільно.

Також Законом запроваджуються як корекційні програми для кривдників, так і окремі реабілітаційні програми для постраждалих осіб (в Законі № 2789-ІІІ передбачалися програми тільки для кривдників).

Відповідно до Закону має бути створений Єдиний державний реєстр випадків домашнього насильства, куди будуть вносити дані про кривдника, постраждалого, випадок домашнього насильства тощо.

Новацією є також право Національної поліції виносити припис про тимчасове виселення кривдника з спільного житлового приміщення (на строк до 10 діб). Також до Кодексу України про адмінправопорушення внесено санкцію за вчинення домашнього насильства у вигляді штрафу та обов’язку кривдника пройти відповідну програму.

Отже Закон № 2229-VIII є більш деталізованим задля більш ефективної боротьби із домашнім насильством.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.