Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

По невідкладну допомогу можна звертатися до будь-якого комунального медзакладу

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства освіти науки України «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19 березня 2018 року № 503» від 29 травня 2018 р. № 1023.

Відповідно до змін до п. 4 Постанови № 503, пацієнт, що не обрав лікаря та перебуває у невідкладному стані, має право отримати первинну медичну допомогу у державних комунальних медичних закладах.

З приводу вибору лікаря та підписання договору на ПМД з ним можна звернутися до Національної служби здоров`я України за роз`ясненням.

Пацієнт, який обрав лікаря та хоче підписати з ним декларацію про отримання первинної медичної допомоги, повинен звернутись до медичного закладу ПМД, у якому працює обраний лікар та надати копію документ картки обліку платника податків і документ, що посвідчує особу. Декларація заповнюється українською мовою. У декларації дитини віком від 14 до 16 років обов`язково зазначаються дані одного з батьків.

Медична установа, яка надає первинну медичну допомогу, призначає особу з числа працівників, до обов`язків якої належатиме внесення декларацій між лікарями та пацієнтами до бази даних, і відповідно, забезпечення захисту персональних даних.

У разі припинення юридичної особи, в якій працює обраний пацієнтом лікар, шляхом реорганізації, декларація продовжує діяти за умови, якщо лікар продовжує правовідносини з медичним закладом первинної медичної допомоги.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Законодавство

Виїзд дітей за кордон спрощено

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 4 липня 2018 р. № 527.

Постановою внесено зміни до пунктів 2, 3 та 4 Правил.

Згідно зі змінами до пункту 3 Правил відтепер громадяни України, що не досягли 16-річного віку, мають право виїхати за межі України у супроводі уповноважених батьками членів екіпажу повітряного судна, на якому вони прямують.

Змінами до підпункту 2 пункту 4 Порядку встановлено, що виїзд дітей в супроводі матері дозволяється також за наявності свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України.

Читати далі

Законодавство

Адвокатам зменшили граничний розмір винагороди

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. № 465» від 20 червня 2018 р. № 511.

Постановою № 465 затверджені Порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу та Методики обчислення розміру винагороди.

В абз. 1 п. 4 Порядку виключено вимогу виплати винагороди та відшкодування витрат адвокатам лише раз на місяць.

Оновленим пунктом 1 – 1 Методики диференційовано граничні значення розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги.

Приміром тепер за правову допомогу на досудовому розслідуванні, якщо тривалість стадії перевищила один рік, встановлено граничну винагороду у 9,5 розмірів прожиткового мінімуму і т. ін.

Раніше загальні граничні розміри складали 30 прожиткових мінімуму, а якщо тривалість стадії провадження чи процесу становила понад один рік – 50.

Також, змін зазнали формули розрахунків та деякі коефіцієнти до них, які так чи інакше вплинуть на розмір заробітної плати адвоката.

Читати далі

Законодавство

Штраф від 34 000 грн за використання квартир як офісів

Опубліковано

on

Верховна Рада України постановою № 2486-VIII від 3 липня 2018 р. направила на повторне перше читання проект Закону України «Про внесення змін до Житлового кодексу Української РСР та інших законодавчих актів України щодо забезпечення прав власників (користувачів) приміщень жилого будинку».

Ним передбачається доповнити ч. 2 ст. 10 Житлового кодексу вказівкою, що житлові будинки та жилі приміщення повинні використовуватися без заподіяння шкоди інтересам інших власників житлових приміщень у тому ж будинку.

Планується встановити заборону на використання житлових приміщень у багатоквартирному будинку для ведення господарської діяльності з використанням найманої праці (зміни до ст. 383 ЦК України).

Також законопроектом пропонується увести до КУпАП нову статтю 150-1, якою встановити відповідальність за використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням, а саме – накладення штрафу від 2 000 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне вчинення порушення – від 3 000 до 5 000 н.п.м.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19 березня 2018 року № 503
||
№ Документа: 1023
Дата прийняття: 29.05.2018
Дата набрання чинності: 03.07.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 26.06.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 742/32194
Внутрішній номер документа: Немає