Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Виїзд дітей за кордон спрощено

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України» від 4 липня 2018 р. № 527.

Постановою внесено зміни до пунктів 2, 3 та 4 Правил.

Згідно зі змінами до пункту 3 Правил відтепер громадяни України, що не досягли 16-річного віку, мають право виїхати за межі України у супроводі уповноважених батьками членів екіпажу повітряного судна, на якому вони прямують.

Змінами до підпункту 2 пункту 4 Порядку встановлено, що виїзд дітей в супроводі матері дозволяється також за наявності свідоцтва про народження дитини, виданого компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Законодавство

Адвокатам зменшили граничний розмір винагороди

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. № 465» від 20 червня 2018 р. № 511.

Постановою № 465 затверджені Порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу та Методики обчислення розміру винагороди.

В абз. 1 п. 4 Порядку виключено вимогу виплати винагороди та відшкодування витрат адвокатам лише раз на місяць.

Оновленим пунктом 1 – 1 Методики диференційовано граничні значення розміру винагороди адвоката за надання правової допомоги.

Приміром тепер за правову допомогу на досудовому розслідуванні, якщо тривалість стадії перевищила один рік, встановлено граничну винагороду у 9,5 розмірів прожиткового мінімуму і т. ін.

Раніше загальні граничні розміри складали 30 прожиткових мінімуму, а якщо тривалість стадії провадження чи процесу становила понад один рік – 50.

Також, змін зазнали формули розрахунків та деякі коефіцієнти до них, які так чи інакше вплинуть на розмір заробітної плати адвоката.

Читати далі

Законодавство

Штраф від 34 000 грн за використання квартир як офісів

Опубліковано

on

Верховна Рада України постановою № 2486-VIII від 3 липня 2018 р. направила на повторне перше читання проект Закону України «Про внесення змін до Житлового кодексу Української РСР та інших законодавчих актів України щодо забезпечення прав власників (користувачів) приміщень жилого будинку».

Ним передбачається доповнити ч. 2 ст. 10 Житлового кодексу вказівкою, що житлові будинки та жилі приміщення повинні використовуватися без заподіяння шкоди інтересам інших власників житлових приміщень у тому ж будинку.

Планується встановити заборону на використання житлових приміщень у багатоквартирному будинку для ведення господарської діяльності з використанням найманої праці (зміни до ст. 383 ЦК України).

Також законопроектом пропонується увести до КУпАП нову статтю 150-1, якою встановити відповідальність за використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням, а саме – накладення штрафу від 2 000 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне вчинення порушення – від 3 000 до 5 000 н.п.м.

Читати далі

Законодавство

Податок на виведений капітал поховає єдиний податок

Опубліковано

on

От

Президент П. Порошенко подав до Верховної Ради України проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал» від 5 липня 2018 р. № 8557.

Пропонується, що пп. 9.1.1 (податок на прибуток підприємств) діятиме з 1 січня 2019 р. в новій редакції як «податок на виведений капітал/податок на прибуток підприємств».

Об’єктом оподаткування ним визнаються операції з виведення капіталу та операції, прирівняні до операцій з виведення капіталу, а платниками податку зазначені резиденти та нерезиденти України.

Ставки податку застосовуватимуть такі:

 • 5% – до коштів, сплачених на виконання боргових зобов’язань пов’язаним особам – нерезидентам.
 • 15% – до операцій з виведення капіталу;
 • 20% – до операцій, прирівняних до операцій з виведення капіталу.

До операцій з виведення капіталу належатимуть:

 • виплата дивідендів на користь неплатника податку;
 • виплата частини прибутку державними чи комунальними підприємствами;
 • повернення внесків власнику корпоративних прав – неплатнику податку;
 • тощо.

До операцій, прирівняних до операцій з виведення капіталу, належатимуть:

 • виплати в межах договорів страхування або перестрахування на користь страховиків-нерезидентів (в окремих випадках);
 • фінансова допомога, надана платником податку неплатнику податку, яка не підлягає поверненню або надана пов’язаній особі, або надана непов’язаній особі та залишається неповернутою протягом 12 місяців;
 • операції з безоплатного надання майна неплатнику податку;
 • інше.

Якщо оподаткування здійснюватиметься за декількома пунктами, то передбачена сплата лише за максимальною ставкою податку.

Відмінність такого податку від податку на прибуток підприємства полягає у базі оподаткування. Якщо нині податок сплачується за весь фактичний прибуток, то в разі його трансформації у  «податок на виведений капітал/податок на прибуток підприємств» сплачувати доведеться лише з дивідендів, тобто сум, які виводяться з обігу суб’єкта господарювання.

Законопроект віщує зміни до всіх дотичних положень законодавства задля узгодження дії нового податку з податковою системою України.

Якщо нормативний акт буде прийнято в поточній редакції проекту, і всі платники податку на прибуток підприємств, зареєстровані в контролюючих органах станом на 1 грудня 2018 р., будуть до  31 грудня 2018 р. автоматично включені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до Реєстру платників податку на виведений капітал (п. 1 нового підрозділу 4-2 розділу XX “Перехідні положення”), то слід очікувати припинення їхніх господарських відносин з «єдинниками», які до Реєстру включені не будуть.

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України
||
№ Документа: 527
Дата прийняття: 04.07.2018
Дата набрання чинності: 10.07.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає