Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Податок на виведений капітал поховає єдиний податок

Опубліковано

on

Президент П. Порошенко подав до Верховної Ради України проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо податку на виведений капітал» від 5 липня 2018 р. № 8557.

Пропонується, що пп. 9.1.1 (податок на прибуток підприємств) діятиме з 1 січня 2019 р. в новій редакції як «податок на виведений капітал/податок на прибуток підприємств».

Об’єктом оподаткування ним визнаються операції з виведення капіталу та операції, прирівняні до операцій з виведення капіталу, а платниками податку зазначені резиденти та нерезиденти України.

Ставки податку застосовуватимуть такі:

 • 5% – до коштів, сплачених на виконання боргових зобов’язань пов’язаним особам – нерезидентам.
 • 15% – до операцій з виведення капіталу;
 • 20% – до операцій, прирівняних до операцій з виведення капіталу.

До операцій з виведення капіталу належатимуть:

 • виплата дивідендів на користь неплатника податку;
 • виплата частини прибутку державними чи комунальними підприємствами;
 • повернення внесків власнику корпоративних прав – неплатнику податку;
 • тощо.

До операцій, прирівняних до операцій з виведення капіталу, належатимуть:

 • виплати в межах договорів страхування або перестрахування на користь страховиків-нерезидентів (в окремих випадках);
 • фінансова допомога, надана платником податку неплатнику податку, яка не підлягає поверненню або надана пов’язаній особі, або надана непов’язаній особі та залишається неповернутою протягом 12 місяців;
 • операції з безоплатного надання майна неплатнику податку;
 • інше.

Якщо оподаткування здійснюватиметься за декількома пунктами, то передбачена сплата лише за максимальною ставкою податку.

Відмінність такого податку від податку на прибуток підприємства полягає у базі оподаткування. Якщо нині податок сплачується за весь фактичний прибуток, то в разі його трансформації у  «податок на виведений капітал/податок на прибуток підприємств» сплачувати доведеться лише з дивідендів, тобто сум, які виводяться з обігу суб’єкта господарювання.

Законопроект віщує зміни до всіх дотичних положень законодавства задля узгодження дії нового податку з податковою системою України.

Якщо нормативний акт буде прийнято в поточній редакції проекту, і всі платники податку на прибуток підприємств, зареєстровані в контролюючих органах станом на 1 грудня 2018 р., будуть до  31 грудня 2018 р. автоматично включені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до Реєстру платників податку на виведений капітал (п. 1 нового підрозділу 4-2 розділу XX “Перехідні положення”), то слід очікувати припинення їхніх господарських відносин з «єдинниками», які до Реєстру включені не будуть.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Законодавство

Новий валютний закон набрав чинності

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про валюту та валютні операції» від 21 червня 2018 р. № 2473-VIII, який в свою чергу буде введений в дію з 7 лютого 2019 р.

Ми вже писали про цей документ:

Закон ліквідує обов’язок громадян отримувати індивідуальні ліцензії НБУ на інвестування коштів за кордон, які за своєю сутністю являють собою дозвіл на вивезення коштів, виражених в іноземній валюті, за межі території України.

Однак переміщати через кордон без декларування готівку громадяни і далі зможуть лише в сумі до 10 000,00 Євро.

Гривня залишається єдиним законним платіжним засобом в Україні, але є винятки щодо розрахунків за операціями зі здійснення іноземного інвестування, купівлі-продажу державних цінних паперів банками, та інших.

На підставі ліцензій НБУ, які діють безстроково, небанківські фінансові установи зможуть:

 • торгувати валютними цінностями в готівковій формі;
 • переказувати валютні кошти;
 • здійснювати розрахунки в іноземній валюті за договорами страхування життя;
 • здійснювати інші валютні операції, визначені НБУ.

Такі межі поводження з валютою узгоджуються з Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом, де окрім положень про вільний рух товарів та робочої сили, також закріплено рух капіталів.

Читати далі

Законодавство

Державних таємниць побільшало

Опубліковано

on

От

Вступив у дію наказ Служби безпеки України «Про затвердження Змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю» від 21 травня 2018 р. № 842.

Зміни внесено до розділів 2 та 4 Зводу відомостей, затвердженого наказом СБУ від 12 серпня 2005 р. № 440.

У п. 2.1.11 плани технічного покриття галузей національної економіки замінили на найважливіші об’єкти (споруди) оборонного значення єдиної транспортної системи України та телекомунікаційні об’єкти.

Державну таємницю тепер становлять дані про державні цільові програми створення нових зразків озброєння та військової техніки. Змінами до п.п. 2.5.8 та 2.5.9 до державної таємниці віднесено відомості про безконтактні електронні носії, матеріали, з яких вони виготовляються, та засоби захисту бланків електронних документів.

Відповідно до змін до розділу 4 Зводу, до державної таємниці віднесено дані про військовослужбовців розвідки та контррозвідки, що виконують завдання за оперативно-розшуковим напрямом або розвідувальну діяльність, та відповідні відомості про такі операції.

Читати далі

Законодавство

До посвідчення особи вноситимуть дані з демографічного реєстру

Опубліковано

on

От

Вступив у дію спільний наказ МВС та Мінюсту «Про інформаційну взаємодію Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру» від 14 червня 2018 р. № 1843/5/507, яким затверджено порядок такої інформаційної взаємодії.

Порядок визначає процедуру доступу до відомостей реєстрів, які містять конфіденційну інформацію про фізичну особу, для подальшого виготовлення чи знищення документів, що посвідчують особу.

Взаємодія вищевказаних реєстрів відбуватиметься із застосуванням засобів криптографічного захисту інформації за розробленим технічним регламентом доступу до реєстру між Міністерством юстиції та Державною міграційною службою України, координатором якого виступить держпідприємство зі сфери юстиції.

Читати далі

В тренді