Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Новий валютний закон набрав чинності

Опубліковано

on

Набрав чинності Закон України «Про валюту та валютні операції» від 21 червня 2018 р. № 2473-VIII, який в свою чергу буде введений в дію з 7 лютого 2019 р.

Ми вже писали про цей документ:

Закон ліквідує обов’язок громадян отримувати індивідуальні ліцензії НБУ на інвестування коштів за кордон, які за своєю сутністю являють собою дозвіл на вивезення коштів, виражених в іноземній валюті, за межі території України.

Однак переміщати через кордон без декларування готівку громадяни і далі зможуть лише в сумі до 10 000,00 Євро.

Гривня залишається єдиним законним платіжним засобом в Україні, але є винятки щодо розрахунків за операціями зі здійснення іноземного інвестування, купівлі-продажу державних цінних паперів банками, та інших.

На підставі ліцензій НБУ, які діють безстроково, небанківські фінансові установи зможуть:

  • торгувати валютними цінностями в готівковій формі;
  • переказувати валютні кошти;
  • здійснювати розрахунки в іноземній валюті за договорами страхування життя;
  • здійснювати інші валютні операції, визначені НБУ.

Такі межі поводження з валютою узгоджуються з Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом, де окрім положень про вільний рух товарів та робочої сили, також закріплено рух капіталів.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Законодавство

Державних таємниць побільшало

Опубліковано

on

От

Вступив у дію наказ Служби безпеки України «Про затвердження Змін до Зводу відомостей, що становлять державну таємницю» від 21 травня 2018 р. № 842.

Зміни внесено до розділів 2 та 4 Зводу відомостей, затвердженого наказом СБУ від 12 серпня 2005 р. № 440.

У п. 2.1.11 плани технічного покриття галузей національної економіки замінили на найважливіші об’єкти (споруди) оборонного значення єдиної транспортної системи України та телекомунікаційні об’єкти.

Державну таємницю тепер становлять дані про державні цільові програми створення нових зразків озброєння та військової техніки. Змінами до п.п. 2.5.8 та 2.5.9 до державної таємниці віднесено відомості про безконтактні електронні носії, матеріали, з яких вони виготовляються, та засоби захисту бланків електронних документів.

Відповідно до змін до розділу 4 Зводу, до державної таємниці віднесено дані про військовослужбовців розвідки та контррозвідки, що виконують завдання за оперативно-розшуковим напрямом або розвідувальну діяльність, та відповідні відомості про такі операції.

Читати далі

Законодавство

До посвідчення особи вноситимуть дані з демографічного реєстру

Опубліковано

on

От

Вступив у дію спільний наказ МВС та Мінюсту «Про інформаційну взаємодію Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру» від 14 червня 2018 р. № 1843/5/507, яким затверджено порядок такої інформаційної взаємодії.

Порядок визначає процедуру доступу до відомостей реєстрів, які містять конфіденційну інформацію про фізичну особу, для подальшого виготовлення чи знищення документів, що посвідчують особу.

Взаємодія вищевказаних реєстрів відбуватиметься із застосуванням засобів криптографічного захисту інформації за розробленим технічним регламентом доступу до реєстру між Міністерством юстиції та Державною міграційною службою України, координатором якого виступить держпідприємство зі сфери юстиції.

Читати далі

Законодавство

Вхідний квиток земельних торгів активує цінову пропозицію

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 р. № 688» від 20 червня 2018 р. № 492.

Нею продовжено строки реалізації проекту з проведення електронних земельних торгів до 15 квітня 2019 р., відповідно зміщується і строк звітування Міністерства аграрної політики та продовольства України перед Кабміном щодо результатів впровадження проекту до 1-го травня 2019 р.

Також до порядку додано нові пункти, за якими Держгеокадастр має право укладати договори з кількома операторами системи електронних земельних торгів, а адміністрування електронного майданчика здійснюється за рахунок коштів оператора та/або виконавця земельних торгів, без залучення бюджетних коштів.

До того ж абз. 4 п. 3 порядку доповнено нормою, що рішення організатора аукціону, окрім переліку прав на земельної ділянки та стартової ціни, повинно містити інформацію щодо стартового кроку електронних земельних торгів. Значення кроку електронних земельних торгів установлюється організатором торгів у розмірі до 0,5 відсотка стартової ціни лота.

Пункт 24 тепер визначає, що учасник після отримання вхідного квитка, не пізніше 19 год. дня, що передує дню торгів, має додати його до своєї заяви на участь, оскільки він активує чи анулює цінову пропозицію.

Також новою редакцією п. 31 вказано, що після завершення електронних земельних торгів, протокол з підсумковими даними формується системою у автоматичному режимі у день проведення торгів.

Читати далі

В тренді

Про валюту та валютні операції
||
№ Документа: 2473-VIII
Дата прийняття: 21.06.2018
Дата набрання чинності: 07.07.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає