Connect with us

Законодавство

Подвійне громадянство

Опубліковано

У Міністерстві закордонних справ назвали терміни напрацювання змін до законів про подвійне громадянство.

У відомстві заявляють, що для отримання українського громадянства іноземцями мають бути певні запобіжники, зокрема присяга й екзамен з державної мови. Як заявив із цього приводу заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар, зміни до законів про подвійне громадянство планується напрацювати до кінця поточного року. Зокрема, в нього запитали про кінцеві терміни прийняття рішення щодо запровадження подвійного громадянства. «Є два шляхи. Перший — якщо ми підемо традиційним міжвідомчим шляхом, але це може зайняти декілька місяців. Оскільки треба зібрати думки всіх міністерств, пропустити через уряд і вийти на парламент. Може бути інша ініціатива, якщо безпосередньо депутати з правлячої фракції візьмуться за розробку або Президент внесе цю пропозицію. Зараз шляхи опрацьовуються, але ми намагатимемося зробити це все набагато швидше, щоб уже до кінця року мати щонайменше законопроект, а може й закон», — сказав В. Боднар. При цьому на уточнююче питання, чи реально проголосувати за законопроект таки після нового року, заступник міністра сказав: «Не факт. Але може бути й так». «Усе залежить від того, наскільки швидко все буде опрацьовано, оскільки закон комплексний — це закон про зміни до законів. Бо треба включати зміни до деяких законодавчих актів, які вже діють, і змінювати певні положення. Це стосуватиметься не тільки самого питання про подвійне громадянство, але й деяких інших. Предметно цим займається міжвідомча група на чолі з керівництвом Офісу Президента. Тобто, робота триває якраз на виконання доручення глави держави», — заявив дипломат.

Василь Бондар зазначив, що робота над цим питанням ведеться з літа. «У принципі, це комплексне питання, орієнтоване на декілька категорій громадян. Перш за все, на наших громадян, які виїхали за кордон і проживають там постійно або тимчасово і мають плани отримати інше громадянство. Друга група — це категорія українських громадян, які проживають тут і певним чином отримали інше громадянство. І третя категорія — це іноземці, в основному українського походження, які хотіли б отримати українське громадянство, але не можуть цього зробити, оскільки вже мають первинне громадянство іншої держави», — додав посадовець. Водночас він наголосив, що для отримання українського громадянства мають бути певні запобіжники, зокрема присяга й екзамен з державної мови. «Зараз напрацьовується концепція. Є певні обмеження щодо такої можливості. Це стосується насамперед державної служби в органах прокуратури, судах, інших правоохоронних органах, виборних посад, в тому числі Президента, депутатів парламенту й органів місцевого самоврядування. Але можуть бути певні винятки за результатами дискусій. Наприклад, не виключено, що може виникнути необхідність у залученні громадян іноземних держав до роботи в уряді або в інших інституціях. Політичні посади в принципі могли б бути одним із варіантів винятків. Але це питання дискусійне й зараз ми концентруємося на тому, щоб завершити концепцію та напрацювати законопроект», — сказав заступник міністра.

Василь Бондар також уточнив, що стосовно РФ буде запобіжник і «громадянство держави­агресора не може бути предметом регулювання цього закону».

Нагадаємо, 20 травня у зверненні до українського народу після інавгурації у Верховній Раді Президент Володимир Зеленський заявив про готовність надати громадянство України всім етнічним українцям у світі, які хочуть працювати на благо нашої держави.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.