Законодавство
Посадовці відшкодовуватимуть заподіяну держбюджету шкоду
Комітет з питань бюджету рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу та в цілому проект Закону «Про внесення змін до пункту 9 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень”» від 21 листопада 2019 р. № 2487.
Цим законопроектом, як і пов’язаними з ним, пропонується в абз. 2-4 пп. 10 п. 9 розд. VІ Бюджетного кодексу України слово «злочину» замінити словами «кримінального правопорушення» після набрання чинності такими змінами з дня, наступного за днем опублікування відповідного закону, але не раніше набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 р. №2617-VІІІ.
У разі встановлення в діях посадової, службової особи органів державної влади (органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування) складу злочину за обвинувальним вироком суду щодо неї, який набрав законної сили, лише до такої особи може бути пред’явлено вимоги фізичних і юридичних осіб щодо відшкодування упущеної майнової вигоди та моральної шкоди у встановленому порядку, а такі органи влади в установленому законодавством порядку реалізовують право зворотної вимоги (регресу) до цієї особи щодо відшкодування збитків, завданих державному бюджету (місцевим бюджетам), у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інше не встановлено законодавством.
При цьому такі органи влади після виконання рішень суду про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету (місцевих бюджетів), у визначених випадках проводять службове розслідування щодо причетних посадових, службових осіб цих органів, якщо рішенням суду не встановлено в діях посадових, службових осіб складу злочину.
В Комітеті зауважили, що Закон № 2617-VІІІ набирає чинності з 1 липня 2020 р., хоча набрання ним чинності спочатку було передбачено з 1 січня 2020 р. та відтерміновано на 6 місяців згідно із Законом України від 3 грудня 2019 р. № 321-IX.
You must be logged in to post a comment Login