Connect with us

Законодавство

Поштові відділення обладнають банківськими засобами безпеки

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань захисту приміщень небанківських установ» від 4 квітня 2019 р. № 57.

Затверджені постановою НБУ від 6 жовтня 2017 р. № 100 Правила відтепер визначають організацію захисту приміщень загалом небанківських установ в Україні, тоді як раніше торкалися заходів щодо небанківських фінансових установ.

Зокрема уточнено, що мінімальні вимоги поширюються на приміщення небанківських фінансових установ та операторів поштового зв’язку (віднедавна), що отримали ліцензію НБУ на здійснення валютних операцій або генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, яка не втратила чинність після набрання чинності Закону «Про валюту і валютні операції».

Новою редакцією п. 21 значено, що небанківська установа зобов’язана обладнати сповіщувачами ручної системи тривожної сигналізації (стаціонарними та/або радіоканальними) приміщення сховища, передсховища, шляхи транспортування цінностей, робоче місце касира, пост охорони, що підключені до пульта централізованого спостереження об’єкта охорони.

За новим п. 22-1 небанківська установа має право визначати необхідність обладнання своїх приміщень системою відеоспостереження, якщо установа розташована в селищі або селі, у якій обсяги цінностей становлять менше ніж 20 мінімальних заробітних плат.

Також у сільській місцевості можна самостійно визначати необхідність облаштування робочого місця касира конструктивними елементами з урахуванням чинників, що можуть впливати на безпеку та схоронність цінностей (новий п. 27-1).

Новою редакцією п. 27 розділу V визначено, що небанківська установа повинна обладнати сторону робочого місця касира, яка орієнтована до клієнта, елементами відгороджувальних конструкцій, технічний стан яких підтверджується сертифікатом відповідності вимогам ДСТУ 4546 із класом тривкості не менше ніж СК2 та ДСТУ 4547 із класом тривкості не нижче ніж ОЗК2 (далі – конструктивні елементи).

При цьому, установа має право самостійно визначати необхідність обладнання інших сторін робочого місця касира конструктивними елементами з урахуванням забезпечення безпечної роботи працівників.

Окрім того Постановою № 57 визначено, що оператори поштового зв’язку, які до набрання чинності цією постановою подали пакет документів для отримання ліцензії НБУ на здійснення валютних операцій або отримали генліцензію на здійснення валютних операцій, яка не втратила чинність після набрання чинності Закону «Про валюту і валютні операції», зобов’язані до 1 квітня 2020 р. забезпечити відповідність приміщень вимогам Правил № 100.

Законодавство

Перелік держав, що не виконують вимоги боротьби з легалізацією злочинних доходів, коригуватимуть щоденно

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку формування переліку держав (юрисдикцій), що не виконують чи неналежним чином виконують рекомендації міжнародних, міжурядових організацій, задіяних у сфері боротьби з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванням тероризму чи фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення» від 5 серпня 2020 р. № 677.

Перелік (зміни, що вносяться до переліку) формується Держфінмоніторингом за погодженням з Мінфіном.

Держави (юрисдикції) включаються до переліку або виключаються з нього на основі висновків Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) щодо застосування посилених заходів належної перевірки та/або контрзаходів до держав (юрисдикцій) з високим рівнем ризику з метою захисту міжнародної фінансової системи від постійних та значних ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму.

Держфінмоніторинг протягом п’яти робочих днів з дати опублікування на офіційному веб-сайті Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) відповідних висновків формує перелік (зміни, що вносяться до переліку) та подає його Мінфіну разом із своєю обґрунтованою позицією щодо нього для погодження Міністром фінансів.

Держфінмоніторинг з метою підтримання переліку в актуальному стані щодня здійснює моніторинг інформації офіційного веб-сайту Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF).

Перелік (зміни, що вносяться до переліку) доводиться до відома суб’єктів фінансового моніторингу шляхом його розміщення на офіційному веб-сайті Держфінмоніторингу протягом трьох робочих днів після погодження з Мінфіном.

Також визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 р. № 510.

Читати далі

Законодавство

Уточнено джерела встановлення об’єму циліндрів двигуна автомобіля для визначення його вартості

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів» від 5 серпня 2020 р. № 678.

Новим абзацом п. 4 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 р. № 66 визначено, що об’єм циліндрів двигуна автомобіля зазначається в куб. сантиметрах або в літрах з урахуванням інформації щодо об’єму циліндрів двигуна автомобіля, зазначеної в прайс-листах виробників (дилерів), зокрема, іноземних, спеціалізованих періодичних виданнях, комп’ютерних програмах для продажу автомобілів, Інтернеті або інших джерелах.

Читати далі

Законодавство

Встановлено норми втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску, перевантаження та транспортування

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм втрат нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску, перевантаження та транспортування» від 5 серпня 2020 р. № 686.

Норми встановлюють максимально допустимі втрати нафтопродуктів під час їх приймання, зберігання, відпуску, перевантаження та транспортування автомобільним, залізничним, морським і річковим та трубопровідним транспортом.

До втрат нафтопродуктів не віднесено втрати, обумовлені порушенням вимог технічних регламентів, правил технічної експлуатації, зберігання.

Норми втрат поширюються на нафтопродукти, що класифікуються за кодами згідно з УКТЗЕД та встановлені для однієї кліматичної зони для всієї території України та двох періодів року, а саме:

  • осінньо-зимовий період – з 1 жовтня по 31 березня;
  • весняно-літній період – з 1 квітня по 30 вересня.

Норми втрат нафтопродуктів визначаються для таких операцій:

  • приймання;
  • відпуск;
  • перевантаження;
  • зберігання;
  • транспортування автомобільним, залізничним, суднами морського і річкового, трубопровідним транспортом.

Застосування норм втрат нафтопродуктів є обов’язковим для всіх суб’єктів господарювання (підприємств, установ, організацій та фізичних осіб – підприємців), що провадять хоча б один з таких видів економічної діяльності, як закупівля, транспортування, зберігання та реалізація нафтопродуктів на території України.

Норми втрат є граничними і застосовуються тільки у випадку встановлення фактичної нестачі нафтопродуктів.

Списання нафтопродуктів у межах норм втрат до встановлення факту нестачі забороняється.

Норми втрат нафтопродуктів не поширюються на нафтопродукти, які приймаються та здаються поштучно (фасована продукція, яка транспортується або зберігається в герметичній тарі, запаяна із застосуванням герметиків, ущільнювачів тощо), а також які зберігаються в резервуарах підвищеного тиску.

У частині зберігання норми втрат нафтопродуктів не поширюються на обсяги нафтопродуктів у резервуарах автозаправних станцій.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань захисту приміщень небанківських установ
||
№ Документа: 57
Дата прийняття: 02.04.2019
Дата набрання чинності: 06.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
Telegram
Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань захисту приміщень небанківських установ
||
№ Документа: 57
Дата прийняття: 02.04.2019
Дата набрання чинності: 06.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає