Connect with us

Законодавство

Вимоги до екодизайну електроприладів не повинні шкодити їх функціональності

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів» від 3 жовтня 2018 р. № 804.

Технічний регламент визначає вимоги до енергоспоживчих продуктів, на які поширюється дія технічних регламентів з екодизайну за типами продуктів для їх введення в обіг та/або в експлуатацію.

Енергоспоживчими є будь-які продукти, що споживають енергію під час їх використання (холодильник, пральна машина, тощо), а їх екодизайном є інтеграція елементів чи функцій, що можуть впливати на навколишнє природне середовище з метою поліпшення екологічних характеристик продукту.

Перед введенням в обіг та/або в експлуатацію продукту виробник або його уповноважений представник мають нанести на нього знак відповідності та скласти декларацію про відповідність. Якщо неможливо нанести знак на продукт, то він має бути на пакуванні та на супровідних документах.

Регламентом встановлено, що продукт, на який нанесено знак відповідності, на основі презумпції відповідності вважається таким, що відповідає положенням технічного регламенту.

Інформація, яка надається відповідно до п. 30 Технічного регламенту та ч. 2 додатка 1 (зокрема про ефективне використання певного продукту, про екологічний профіль продукту та інформації про переваги екодизайну), може бути наведена однією чи кількома іноземними мовами.

Продукт, що не відповідає вимогам екодизайну, може бути представлений під час проведення ярмарків, виставок та демонстрацій за умови, що на видимому місці буде подано інформацію, що продукт не може бути введено в обіг та/або в експлуатацію до приведення у відповідність до Регламенту.

У випадку виявлення органом державного ринкового нагляду, що продукт, на який нанесено знак відповідності і який використовується відповідно до свого призначення, не відповідає всім вимогам Регламенту (крім формальної невідповідності), виробник чи його уповноважений представник повинен вжити заходи до приведення такого продукту у відповідність протягом певного визначеного строку.

Рішення щодо невідповідності продукту підлягають оприлюдненню на сайті органу ринкового нагляду.

Технічні регламенти за типами продуктів можуть супроводжуватися настановами, що охоплюють особливості малих та середніх підприємств, які провадять діяльність у сфері певного продукту. У разі потреби можливе розроблення додаткових спеціалізованих рекомендацій для полегшення застосування регламентів щодо встановлення вимог за типами продуктів малих та середніх підприємств.

Технічні регламенти за типами продуктів не повинні, зокрема:

  • справляти значний негативний вплив на функціональність продукту з точки зору споживача;
  • справляти несприятливий вплив на здоров’я, безпеку та навколишнє природне середовище;
  • покладати надмірний адміністративний тягар на виробників; тощо.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Технічного регламенту щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів
||
№ Документа: 804
Дата прийняття: 03.10.2018
Дата набрання чинності: 06.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Технічного регламенту щодо встановлення системи для визначення вимог з екодизайну енергоспоживчих продуктів
||
№ Документа: 804
Дата прийняття: 03.10.2018
Дата набрання чинності: 06.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає