Connect with us

Законодавство

Посилено відповідальність за вчинення домашнього насильства

Опубліковано

Набрала чинності нова редакція статті 67 Кримінального кодексу України, уведена Законом України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» від 6 грудня 2017 р. № 2227-VIII. Інші норми Закону набирають чинності з 1 січня 2019 р.

У новій редакції викладено п.п. 3, 6 ст. 67 ККУ: до переліку обставин, які обтяжують діяння, віднесено вчинення злочину на ґрунті расової, національної, релігійної ворожнечі чи розбрату або на ґрунті статевої приналежності (п. 3); вчинення злочину щодо особи похилого віку, особи з інвалідністю або особи, яка перебуває в безпорадному стані, або особи, яка страждає на психічний розлад, зокрема на недоумство, має вади розумового розвитку, а також вчинення злочину щодо малолітньої дитини або у присутності дитини (п. 6).

Статтю також доповнено пунктом 61 – новим складом злочину: вчинення злочину щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах.

Іншими змінами, які наберуть чинності через рік, зокрема:

  1. включено розділ XIII, що регулює питання застосування обмежувальних заходів до осіб, які вчинили домашнє насильство;
  2. встановлено кримінальну відповідальність за вчинення домашнього насильства, не виконання обмежувальних заходів або не проходження програм для кривдників;
  3. розширено кваліфікуючі ознаки злочинів проти життя та здоров’я особи в частині криміналізації домашнього насильства.

Згідно зі змінами до Кримінального процесуального кодексу України суд матиме право застосовувати до особи, яка підозрюється у вчиненні домашнього насильства запобіжний захід у вигляді обмежень на спільне проживання, контактів, спілкування та направлення на проходження відповідних програм для кривдників.

Ці нормативні зміни істотно посилюють відповідальність за вчинення домашнього насильства.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.