Connect with us

Законодавство

Повноваження Військової поліції не стосуватимуться цивільних

Опубліковано

Як ми раніше інформували, Верховна Рада підтримала проект Закону про Військову поліцію в першому читанні, повноваження якої не поширюватимуться на цивільних, а стосуватимуться виключно військовослужбовців і резервістів, які на час зборів прирівнюються до військовослужбовців.

«Ми вивчили міжнародний досвід і вирішили створити Військову поліцію, яка буде сформована на базі Військової служби правопорядку, де вже працюють навчені та професійні кадри. Створюючи новий державний орган, ми пропонуємо надати йому певні правоохоронні функції, що пов’язані із здійсненням оперативно-розшуковою діяльністю та проведенням виключно за дорученням слідчого окремих слідчих дій. Зокрема саме Військова поліція буде допомагати органам досудового розслідування розшукувати осіб, що самовільно залишили частину, та дезертирів», – пояснив Голова парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас.

Читайте також: Пільги для військових не може бути обмежено чи скасовано без рівноцінної заміни

За його словами, Військова поліція – перша складова у створенні цілісної системи військової юстиції. Наразі проводяться консультації з приводу того, у якій формі може існувати й чи буде існувати військова прокуратура як така. 

Що стосується створення військових судів, то в цьому напрямку запланована робота з Верховним Судом, ВРП. Наразі потребує обговорення ініціатива, щоб судді, які розглядають справи військових, мали необхідні спеціальні знання в цій галузі.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.