Connect with us

Законодавство

Пращі та катапульти – не іграшки

Опубліковано

Кабінет Міністрів України видав постанову «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок» № 151 (набере чинності 21 вересня 2018 р.).

Технічний регламент встановлює вимоги до безпечності іграшок, їх обігу на території України та розроблений на основі Директиви 2009/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 18 червня 2009 р. про безпеку іграшок.

Дія регламенту поширюється на продукцію, розроблену або призначену для використання у грі дітьми віком до 14 років. При цьому продукція, перелік якої наведений в додатку 1 до Технічного регламенту, не вважається іграшками.

До переліку предметів, які не вважаються іграшками, належать декоративні предмети для свят та урочистостей; вироби для колекціонерів; спортивне спорядження; велосипеди з максимальною висотою сідла більш як 435 міліметрів; самокати; водне спорядження та пристрої для навчання дітей плаванню та інше.

Також, не поширюється дія регламенту на обладнання для ігрових майданчиків, призначене для громадського користування; гральні автомати; іграшкові транспортні засоби; іграшки з паровими двигунами; пращі та катапульти.

У Технічному регламенті зазначено, що виробники під час введення іграшки в обіг повинні забезпечити, щоб іграшка була розроблена та виготовлена відповідно до суттєвих вимог щодо безпечності, на іграшці має бути нанесено позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу її ідентифікувати.

Крім того,  імпортери можуть вводити в обіг лише ті іграшки, що відповідають вимогам Технічного регламенту.

Технічний регламент зазначає, що іграшки, у тому числі хімічні речовини, які вони містять, не повинні загрожувати безпеці чи здоров’ю користувачів або третіх осіб, коли вони використовуються за призначенням або з урахуванням передбачуваної поведінки дітей.

Разом з тим, регламент вводить в дію поняття «Державний ринковий нагляд». Органи державного ринкового нагляду мають право вимагати від призначеного органу надання інформації про видачу, обмеження сфери, зупинення чи скасування призначеним органом сертифіката або відмову у його видачі, включаючи протоколи випробувань та технічну документацію.

Якщо орган державного ринкового нагляду виявить, що іграшка не відповідає вимогам щодо безпечності, він повинен у разі потреби запропонувати призначеному органу скасувати сертифікат експертизи типу, що стосується такої іграшки.

Крім того, в Технічному регламенті враховані питання фізичних та механічних властивостей іграшки, займистості, хімічних властивостей, електричних властивостей, гігієни та радіоактивності.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок
||
№ Документа: 151
Дата прийняття: 28.02.2018
Дата набрання чинності: 21.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок
||
№ Документа: 151
Дата прийняття: 28.02.2018
Дата набрання чинності: 21.09.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає