Connect with us

Законодавство

Права автора, твір якого став суспільним надбанням, за відсутності спадкоємців захищатиме Мінекономіки

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2023 р. № 1066, якою визначено процедуру захисту особистих немайнових прав автора, твір якого став суспільним надбанням, у разі відсутності спадкоємців, умови подання та розгляду заяви про захист особистих немайнових прав автора, складення Національним органом інтелектуальної власності експертного висновку щодо наявності або відсутності ознак порушення особистих немайнових прав автора.

Затвердженим нею Порядком, зокрема передбачено, що з метою забезпечення захисту особистих немайнових прав автора, твір якого став суспільним надбанням, у разі відсутності спадкоємців фізична або юридична особа може звернутися до Мінекономіки із заявою, яка може стосуватися одного твору.

Визначено відомості, які зазначаються у заяві, а також документи/матеріали, що додаються до неї.

Заява та додані до неї документи та/або матеріали подаються в паперовій або електронній формі.

Мінекономіки протягом 15 робочих днів з дати отримання заяви та доданих до неї документів та/або матеріалів надсилає їх до Національного органу інтелектуальної власності для розгляду та надання експертного висновку.

Національний орган інтелектуальної власності за результатами розгляду заяви та доданих до неї документів та/або матеріалів складає експертний висновок у строк, що не перевищує 90 календарних днів від дати отримання заяви від Мінекономіки.

Читайте також: Рада з питань інтелектуальної власності засідатиме онлайн

Національний орган інтелектуальної власності надсилає експертний висновок на адресу для листування заявника та до Мінекономіки протягом п’яти робочих днів від дати його складення.

Інформація про експертний висновок оприлюднюється Національним органом інтелектуальної власності в офіційному електронному бюлетені «Авторське право і суміжні права».

Мінекономіки протягом 15 робочих днів після отримання експертного висновку надсилає його особі, щодо дій якої виявлено ознаки порушення особистих немайнових прав автора, разом із вимогою щодо припинення відповідного порушення.

Експертний висновок може бути використаний для підтвердження факту порушення немайнових прав автора на твір, зокрема як доказ, відповідно до законодавства під час звернення до суду та інших органів, установ щодо захисту особистих немайнових прав автора, твір якого став суспільним надбанням, у разі відсутності у автора спадкоємців.

Якщо заявник, його представник та/або особа, яка здійснила використання твору, щодо якого подана заява, є особою, пов’язаною з державою-агресором, яка визначена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 березня 2022 р. № 187, або особою, до якої застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи відповідно до Закону України «Про санкції», Національний орган інтелектуальної власності припиняє розгляд заяви, про що повідомляє заявнику та Мінекономіки.

Continue Reading

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку захисту особистих немайнових прав автора, твір якого став суспільним надбанням, у разі відсутності спадкоємців
||
№ Документа: 1066
Дата прийняття: 10.10.2023
Дата набрання чинності: 14.10.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку захисту особистих немайнових прав автора, твір якого став суспільним надбанням, у разі відсутності спадкоємців
||
№ Документа: 1066
Дата прийняття: 10.10.2023
Дата набрання чинності: 14.10.2023
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає