Connect with us

Законодавство

Про введення в обіг харчових добавок треба буде повідомляти Держпродспоживслужбу

Опубліковано

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону, спрямований на усунення законодавчих прогалин щодо контролю за виробництвом і обігом харчових доповнювачів (дієтичних добавок).

Як пояснили у Міністерстві охорони здоров’я, через наявні прогалини недобросовісні суб’єкти господарювання припускаються зловживань, зокрема не здійснюють реєстрацію лікарських засобів та реалізують їх під виглядом харчових доповнювачів (дієтичних добавок).

Серед порушень, які становлять загрозу для здоров’я:

– наявність в харчових доповнювачах активних фармацевтичних інгредієнтів, у тому числі рецептурних, які можна використовувати виключно для виготовлення лікарських засобів;

Читайте також: Медичне самоврядування: що воно передбачає?

– відсутність у складі харчового доповнювача заявлених поживних речовин (білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінеральних речовин) або інших речовин з поживним або фізіологічним ефектом;

– невідповідність маркування харчових доповнювачів встановленим вимогам, зокрема зазначення, що вони мають лікувальний ефект.

Проект визначає механізми введення в обіг харчових доповнювачів, а також вимоги до речовин, що можуть використовуватися для їхнього виробництва: вітамінів, мінеральних речовин та інших речовин з поживним або фізіологічним ефектом. Також дозволяє Міністерству затвердити перелік таких речовин і максимально допустимі дози, дозволені до застосування у харчових доповнювачах, посилює відповідальність за виробництво та реалізацію харчових доповнювачів, що не відповідають вимогам законодавства.

Встановлюється й процедура надання повідомлень про введення в обіг харчових доповнювачів, ведення переліку таких повідомлень і розміщення їх на офіційному веб-сайті Держпродспоживслужби.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.