Connect with us

Законодавство

Проблему судового збору у справах про захист прав споживачів можливо буде нарешті розв’язано

На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянуто проект Закону «Про внесення зміни до статті 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо призначення дострокової пенсії за віком членам сімей осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі в Революції Гідності» від 21 грудня 2017 р. № 7429, проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном» від 31 березня 2017 р. № 6275 та проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи справляння судового збору» від 29 березня 2017 р. № 6258.

Проектом Закону № 7429 пропонується включити до абз. 1 ст. 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 р. № 1058-IV, пункту 5, за яким право на призначення дострокової пенсії за віком матимуть дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, діти, які стали інвалідами до досягнення повноліття, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до абз. 14 п. 1 ст. 10 зазначеного Закону – після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Проект Закону № 6275 передбачає включення до низки нормативно-правових актів таких змін:

  1. збільшення кількості підстав для здійснення позапланових заходів державного нагляду у сфері господарської діяльності;
  2. розширення обов’язків осіб, які здійснюють працевлаштування українців за кордоном;
  3. посилення санкцій у вигляді штрафів за порушення законодавства у сфері посередництва в працевлаштуванні;
  4. уведення норми про анулювання ліцензій осіб, які здійснюють працевлаштування, у разі потрапляння громадян в ситуацію, пов’язану з торгівлею людьми;
  5. надання Міністерству соціальної політики України повноважень з контролю за дотриманням законодавства у сфері працевлаштування за кордоном.

Проектом Закону № 6258 зокрема пропонується:

  1. включити норму про те, що судовий збір не справляється у справах про кримінальні та адміністративні правопорушення;
  2. зменшити розміри ставок судового збору по деяких категоріях справ та для деяких категорій учасників;
  3. звільнити від судового збору за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав споживачів.

Остання зміна може нарешті розв’язати колізію, яка виникає при застосуванні Закону «Про захист прав споживачів», яким споживачі звільняються від сплати судового збору , і Законом «Про судовий збір», яким не звільніються.

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.