Connect with us

Законодавство

Які зміни до ПДР уже діють, а які ще ні?

Опубліковано

Зміни до законодавства, спрямовані на боротьбу з порушеннями ПДР, які схвалив Кабмін, з 1 січня не всі вступили в дію.

Про це інформує прес-служба Міністерства внутрішніх справ. Зокрема, з 1 січня діють обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год, а також новий порядок видачі посвідчення водія. Відтепер перше посвідчення водія в сервісних центрах МВС видаватиметься на 2 роки з правом обміну на постійне в разі, якщо протягом 2 років із дня його видачі особою не було вчинено трьох і більше адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. «Якщо таких порушень було не більше двох, або взагалі не було, громадянин обмінює тимчасове посвідчення на постійне», — йдеться в повідомленні.

Водночас нова система штрафів ще не почала діяти, оскільки, як пояснили в МВС, для цього Верховна Рада повинна внести відповідні зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення.

Як відомо, МВС пропонує установити штраф за перевищення максимально дозволеної швидкості руху більше, ніж на 50 км/год у 3 400 гривень (зараз штраф за це правопорушення 510 гривень).

Такий же штраф пропонується встановити за залишення місця ДТП та передбачити можливість позбавлення права керування транспортним засобом на строк до 6 місяців.

У 20 разів пропонується збільшити розмір штрафу за управління транспортом без права керування – він становитиме 10 тисяч 200 гривень, а за повторне порушення – 40 тисяч 800 гривень. Особи, позбавлені права керування, порушивши закон, сплачуватимуть штраф у розмірі 20 тисяч 400 гривень, а за повторне вчинення цього порушення протягом року – 40 тисяч 800 гривень.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.