Connect with us

Законодавство

Професійно-технічне навчання за модульною технологією

Опубліковано

Набрав чинності спільний наказ Міністерства соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України від 09 квітня 2002 року № 187/243» від 31 січня 2018 р. № 110/85.

Згідно з наказом нову редакцію отримало Положення про професійне (професійно-технічне) навчання на основі модульної технології.

Положенням визначається порядок організації процесу навчання на основі модульної технології в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, на підприємствах, в установах, організаціях різних організаційно-правових форм і форм власності.

Положенням установлено, що підприємства, установи, організації можуть проводити формальне та неформальне професійне (професійно-технічне) навчання на основі модульної технології.

Відповідно до положення, модульна система професійного навчанняце гнучка педагогічна технологія організації процесу навчання, в основу якої покладено опанування особою модульних навчальних блоків у визначеній професії за індивідуальною освітньою траєкторією.

Метою такого навчання є забезпечення мобільності осіб у процесі навчання, формування та розвитку професійних компетентностей особи, необхідних для виконання завдань та обов’язків за певною професією у відповідній галузі, забезпечення її конкурентоздатності на ринку праці та перспектив кар’єрного зростання впродовж професійної діяльності.

При цьому, підготовка здобувачів професійної освіти на основі модульної технології проводиться за професіями технологічно нескладними та не пов’язаними з підвищеною небезпекою і шкідливими умовами праці.

Професійне (професійно-технічне) навчання на основі модульної технології застосовується насамперед для навчання осіб, які з різних причин не мають змоги навчатися за очною (денною, вечірньою) формою здобуття освіти, зокрема:

  1. жінок, які виховують дітей;
  2. осіб, які проживають у віддаленій від закладу професійної (професійно-технічної) освіти місцевості;
  3. осіб з інвалідністю;
  4. безробітних;
  5. працівників підприємств, організацій, установ;
  6. інших осіб, які потребують професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації без відриву від роботи чи постійного місця проживання.

Фінансування закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що провадять підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації осіб, відбувається за кошти державного та/або місцевих бюджетів, а також за угодами з підприємствами, установами, організаціями, окремими фізичними та/або юридичними особами.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України від 09 квітня 2002 року № 187/243
||
№ Документа: 110/85
Дата прийняття: 31.01.2018
Дата набрання чинності: 27.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.02.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 223/31675
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства освіти і науки України від 09 квітня 2002 року № 187/243
||
№ Документа: 110/85
Дата прийняття: 31.01.2018
Дата набрання чинності: 27.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 22.02.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 223/31675
Внутрішній номер документа: Немає