Connect with us

Законодавство

Немає більше «загальноосвітніх навчальних закладів»

Опубліковано

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 року № 1205» від 1 лютого 2018 р. № 90.

Згідно з цим документом у наказі Міністерства освіти і науки України від 6 грудня 2010 р. № 1205 «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів» зникло поняття «загальноосвітній навчальний заклад», усюди замість нього тепер використовується поняття «заклад загальної середньої освіти».

Також у пункті 3 зазначено, що «при визначенні штатного розпису школи кількість учнів шестирічного віку, навчання яких організовано в закладі дошкільної освіти, не враховується. До школи з єдиним штатним розписом належить опорна школа з її філіями, а при формуванні штатного розпису враховується також кількість учнів (класів тощо) її філій».

Крім того, у Типових штатних нормативах після пункту 4, з’явився новий пункт такого змісту:

«Ці Типові штатні нормативи не встановлюють норми щодо визначення кількості вчителів. Кількість ставок вчителів визначається, виходячи з кількості годин за навчальними планами, розробленими на основі Типової освітньої програми, з урахуванням інваріантної та варіативної складових, поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, кількості годин, передбачених для індивідуального та групового навчання учнів, інших вимог законодавства щодо організації освітнього процесу, з урахуванням норми на ставку 18 навчальних годин на тиждень.

У школах, в яких навчання дітей з особливими освітніми потребами організоване у спеціальних класах, для здійснення освітнього процесу та проведення корекційно-розвиткових занять, що визначені робочим навчальним планом, вводяться посади вчителів-дефектологів, тобто вчителя-логопеда, сурдопедагога, тифлопедагога, олігофренопедагога та інших спеціалістів з відповідною підготовкою.

У школах, в яких навчання дітей з особливими освітніми потребами організоване в інклюзивних класах, для проведення корекційно-розвиткових занять, що визначені індивідуальною програмою розвитку, можуть вводитись посади вчителів-дефектологів за наявності навантаження не менше ніж 9 навчальних годин на тиждень, виходячи з норми на ставку 18 навчальних годин на тиждень».

Також, до Таблиці, що наведена в Типових штатних нормативах, додано посаду асистента вчителя, яка вводиться у школах, де запроваджене інклюзивне навчання, для роботи з учнями з особливими освітніми потребами з розрахунку 1 ставка на клас, у якому навчаються такі діти.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 року № 1205
||
№ Документа: 90
Дата прийняття: 01.02.2018
Дата набрання чинності: 27.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 23.02.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 226/31678
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 06 грудня 2010 року № 1205
||
№ Документа: 90
Дата прийняття: 01.02.2018
Дата набрання чинності: 27.03.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 23.02.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 226/31678
Внутрішній номер документа: Немає