Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Програми капіталізації комерційні банки мають подати до 15 вересня

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Положення про здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України» від 12 липня 2018 р. № 76.

Постановою внесено зміни до двох пунктів розділу ІІІ Положення.

Згідно зі зміненим п. 25 Нацбанк надішле банкам, щодо яких за результатами оцінки стійкості визначено потребу (нестачу) в капіталі, вимогу про складання програми капіталізації, не до 10 липня (яке вже минуло), а до 1 серпня (кому призначено оцінку стійкості у два етапи), та до 17 серпня (замість 10 серпня) – тим банкам, яким призначено оцінку стійкості у три етапи.

За змінами до п. 26 банки, що отримають згадані вимоги, мають подати Національному банку України програми капіталізації та/або плани заходів щодо відновлення рівня достатності капіталу до 15 вересня замість 15 серпня, незалежно від кількості етапів оцінки стійкості.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Законодавство

Накопичувальна пенсійна система – для тих, кому до 35-ти

Опубліковано

on

До 14 липня 2018 р. на сайті Мінсоцполітики зареєстровані користувачі зможуть прийняти участь у обговоренні законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо професійної накопичувальної пенсійної програми».

Так законом планується з 1 січня 2019 р. запровадити накопичувальну систему пенсійного страхування для осіб молодше 35 років з числа зайнятих на роботах за списком № 1 (особливо шкідливі та особливо важкі умови праці) і за списком № 2 (шкідливі та важку умови праці), що затверджені Кабміном.

Передбачено, що джерелом фінансування стануть кошти роботодавця, який сплачуватиме соціальні внески за підвищеними ставками:

  • для осіб за списком № 1 – на 15%;
  • для списку № 2 – на 7%.

Запровадження цієї пенсійної системи дасть можливість особам, що мають право дострокового виходу на пенсію, скористатись такими заощадженнями за наявності необхідного стажу роботи.

Надати свою оцінку законопроекту

Читати далі

Законодавство

Ліцензії зупинятимуть повністю або частково

Опубліковано

on

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на своєму сайті розмістило для громадського обговорення проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності».

Законопроект має закрити прогалини регулювання та колізію із зупиненням ліцензій, оскільки деякі закони передбачають можливість таких дій певними органами ліцензування, тоді як сам Закон «Про ліцензування видів господарської діяльності» такої можливості не передбачає.

Також потребує визначення термін «особливості ліцензування», відсутність якого призводить до неоднакового тлумачення терміну як в різних нормативних актах, так і на практиці.

До профільного Закону мають додати новий п. 6-1, який і визначить що таке «особливості ліцензування», та замінять п. 5, уточнивши термін «ліцензія».

Також пропонується внесення змін до п. 45 ч. 2 ст. 9 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» про зазначення інформації про зупинення/відновлення дії ліцензій зареєстрованих суб’єктів.

Окрім того планується:

  • увести нову санкцію – зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково;
  • запровадити порядок відновлення дії ліцензії, що була зупинена органом ліцензування та оскарження його рішень (щоб зменшити кількість судових справ);
  • уніфікувати розмір штрафів за порушення законодавства у сфері ліцензування;
  • деякі інші нововведення.

Долучитися до обговорення законопроекту

Читати далі

Законодавство

По невідкладну допомогу можна звертатися до будь-якого комунального медзакладу

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства освіти науки України «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 19 березня 2018 року № 503» від 29 травня 2018 р. № 1023.

Відповідно до змін до п. 4 Постанови № 503, пацієнт, що не обрав лікаря та перебуває у невідкладному стані, має право отримати первинну медичну допомогу у державних комунальних медичних закладах.

З приводу вибору лікаря та підписання договору на ПМД з ним можна звернутися до Національної служби здоров`я України за роз`ясненням.

Пацієнт, який обрав лікаря та хоче підписати з ним декларацію про отримання первинної медичної допомоги, повинен звернутись до медичного закладу ПМД, у якому працює обраний лікар та надати копію документ картки обліку платника податків і документ, що посвідчує особу. Декларація заповнюється українською мовою. У декларації дитини віком від 14 до 16 років обов`язково зазначаються дані одного з батьків.

Медична установа, яка надає первинну медичну допомогу, призначає особу з числа працівників, до обов`язків якої належатиме внесення декларацій між лікарями та пацієнтами до бази даних, і відповідно, забезпечення захисту персональних даних.

У разі припинення юридичної особи, в якій працює обраний пацієнтом лікар, шляхом реорганізації, декларація продовжує діяти за умови, якщо лікар продовжує правовідносини з медичним закладом первинної медичної допомоги.

Читати далі

В тренді

«Про внесення змін до Положення про здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України
||
№ Документа: 76
Дата прийняття: 10.07.2018
Дата набрання чинності: 11.07.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає