Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Заяви на приватизацію держмайна розглядатимуть 15 днів

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Фонду державного майна України «Про затвердження Порядку подання та розгляду заяв про включення об`єктів права державної власності до відповідного переліку об`єктів великої або малої приватизації, що підлягають приватизації» від 22 травня 2018 р. № 675.

Потенційний покупець, зацікавлений у придбанні об`єкта державної власності, подає заяву до державних органів приватизації за місцем знаходження об`єкта.

Заява подається в 1 примірнику стосовно потенційного об`єкта малої приватизації та в 2-х, якщо мова йде про об`єкт великої приватизації, з документами, що підтверджують правоздатність фізичної особи або реєстраційними документами юридичної особи.

Державний орган приватизації надсилає звернення та отримані від заявника документи до органу, уповноваженому управляти майном, з приводу надання дозволу включення об’єктів до переліку держмайна, що підлягає приватизації. Уповноважений орган повинен розглянути звернення у строк 15 днів з дня надходження заяви.

У випадку, якщо після закінчення вищевказаного строку, відповіді від уповноваженого на управління майном органу не надійшло, звернення вважається задоволеним.

Водночас втратили чинність накази Фонду від 17 квітня 1998 р. № 772 та від 1 липня 1997 р. № 683.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Законодавство

Програми капіталізації комерційні банки мають подати до 15 вересня

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до Положення про здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи України» від 12 липня 2018 р. № 76.

Постановою внесено зміни до двох пунктів розділу ІІІ Положення.

Згідно зі зміненим п. 25 Нацбанк надішле банкам, щодо яких за результатами оцінки стійкості визначено потребу (нестачу) в капіталі, вимогу про складання програми капіталізації, не до 10 липня (яке вже минуло), а до 1 серпня (кому призначено оцінку стійкості у два етапи), та до 17 серпня (замість 10 серпня) – тим банкам, яким призначено оцінку стійкості у три етапи.

За змінами до п. 26 банки, що отримають згадані вимоги, мають подати Національному банку України програми капіталізації та/або плани заходів щодо відновлення рівня достатності капіталу до 15 вересня замість 15 серпня, незалежно від кількості етапів оцінки стійкості.

Читати далі

Законодавство

Накопичувальна пенсійна система – для тих, кому до 35-ти

Опубліковано

on

До 14 липня 2018 р. на сайті Мінсоцполітики зареєстровані користувачі зможуть прийняти участь у обговоренні законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо професійної накопичувальної пенсійної програми».

Так законом планується з 1 січня 2019 р. запровадити накопичувальну систему пенсійного страхування для осіб молодше 35 років з числа зайнятих на роботах за списком № 1 (особливо шкідливі та особливо важкі умови праці) і за списком № 2 (шкідливі та важку умови праці), що затверджені Кабміном.

Передбачено, що джерелом фінансування стануть кошти роботодавця, який сплачуватиме соціальні внески за підвищеними ставками:

  • для осіб за списком № 1 – на 15%;
  • для списку № 2 – на 7%.

Запровадження цієї пенсійної системи дасть можливість особам, що мають право дострокового виходу на пенсію, скористатись такими заощадженнями за наявності необхідного стажу роботи.

Надати свою оцінку законопроекту

Читати далі

Законодавство

Ліцензії зупинятимуть повністю або частково

Опубліковано

on

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на своєму сайті розмістило для громадського обговорення проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності».

Законопроект має закрити прогалини регулювання та колізію із зупиненням ліцензій, оскільки деякі закони передбачають можливість таких дій певними органами ліцензування, тоді як сам Закон «Про ліцензування видів господарської діяльності» такої можливості не передбачає.

Також потребує визначення термін «особливості ліцензування», відсутність якого призводить до неоднакового тлумачення терміну як в різних нормативних актах, так і на практиці.

До профільного Закону мають додати новий п. 6-1, який і визначить що таке «особливості ліцензування», та замінять п. 5, уточнивши термін «ліцензія».

Також пропонується внесення змін до п. 45 ч. 2 ст. 9 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» про зазначення інформації про зупинення/відновлення дії ліцензій зареєстрованих суб’єктів.

Окрім того планується:

  • увести нову санкцію – зупинення дії ліцензії в повному обсязі або частково;
  • запровадити порядок відновлення дії ліцензії, що була зупинена органом ліцензування та оскарження його рішень (щоб зменшити кількість судових справ);
  • уніфікувати розмір штрафів за порушення законодавства у сфері ліцензування;
  • деякі інші нововведення.

Долучитися до обговорення законопроекту

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку подання та розгляду заяв про включення об
||
№ Документа: 675
Дата прийняття: 22.05.2018
Дата набрання чинності: 10.07.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 20.06.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 730/32182
Внутрішній номер документа: Немає