Connect with us

Законодавство

Прокурори публічно вибачатимуться перед особами, права, свободи чи інтереси яких обмежувалися у кримінальному провадженні

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11114, згідно з яким у разі закриття кримінального провадження з однієї з підстав, що передбачені п. 1-4-1 ч. 1 та п. 2 ч. 2 ст. 284 Кримінального процесуального кодексу України (крім випадків подальшого скасування відповідного рішення про закриття кримінального провадження), прокурори, які здійснювали нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у цьому кримінальному провадженні, протягом 30 днів приносять від імені держави публічне вибачення особам, права, свободи чи інтереси яких обмежувались у кримінальному провадженні.

Читайте також: Ухвала слідчого судді, якою зобов’язано прокурора прийняти постанову про закриття кримінального провадження через збіг строку досудового розслідування, підлягає апеляційному оскарженню

У випадку смерті особи, права, свободи чи інтереси якої обмежувались у такому кримінальному провадженні, публічне вибачення приноситься близьким родичам та членам сім’ї померлої особи за їх заявою.

Публічне вибачення оприлюднюється на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Відповідні зміни запропоновано внести до законів України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду», «Про прокуратуру».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.