Придбаний драматичний твір мають поставити у театрі впродовж 2 років - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Придбаний драматичний твір мають поставити у театрі впродовж 2 років

Дата публікації:

Набрав чинності наказ Міністерства культури України «Про затвердження Порядку здійснення придбання творів драматичного мистецтва для поповнення репертуарів драматичних театрів та творів музичного мистецтва для поповнення репертуарів музичних театрів сфери управління Міністерства культури України» від 14 вересня 2018 р. № 811.

Рішення щодо придбання творів музичного та драматичного мистецтва приймає Мінкультури, про що інформує на своєму сайті, розміщуючи відповідне оголошення про проведення відбору творів.

Пропозиції для участі у відборі щодо придбання творів для поповнення свого репертуару можуть подавати драматичні та музичні театри сфери управління Мінкультури.

Театри на відбір мають подавати:

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
  • клопотання у довільній формі;
  • аплікаційну форму (додаток до Порядку);
  • гарантійний лист театру щодо постановки вистави протягом 2 календарних років на основі відібраного твору драматичного або музичного мистецтва;
  • письмову згоду автора на участь твору мистецтва у відборі;
  • примірник твору(ів) драматичного мистецтва в друкованому та електронному вигляді й нотний примірник та запис на матеріальних технічних носіях (за наявності) твору(ів) музичного мистецтва (після проведення відбору повертаються театру).

Безпосередній відбір творів здійснюється Експертною радою з придбання творів драматичного та музичного мистецтв для поповнення репертуару театрів, яка є постійним консультативно-дорадчим органом Мінкультури.

Експертна рада має повноваження щодо розгляду документів, оцінки творів, надання рекомендації щодо відбору творів та щодо розміру авторської винагороди.

Склад Експертної ради затверджується Міністерством. Але оскільки її діяльність ґрунтується на засадах відкритості, публічності, прозорості, тощо, то на засіданні ради можуть бути присутні представники театрів, фахівці у сфері професійного театрального або музичного мистецтва, літературознавці.

Фахове оцінювання творів мистецтва здійснюється за такими критеріями:

  • високий професійний рівень;
  • мистецька цінність;
  • актуальність;
  • оригінальність.

Після розгляду та відбору творів, рішення Експертної ради щодо подальшого придбання впроваджується в дію відповідними наказами Мінкультури.

Згодом театр укладає з автором твору договір про передачу виключних майнових прав інтелектуальної власності на використання твору за бюджетні кошти.

З метою моніторингу та аналізу ефективності використання бюджетних коштів театри подають Мінкультури до 20 грудня року, наступного за роком придбання, інформацію про постановку вистави за придбаним твором і включення його до репертуару театру.

Законодавство

Збільшити обсяг освітньої субвенції просить Асоціація міст України

Опубліковано

on

От

Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та Голови Комітету з питань бюджету Юрія Арістова щодо  прискорення розгляду проекту Постанови «Про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо необхідності збільшення обсягу видатків на 2022 рік за бюджетною програмою 2211190 «Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам» та внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» № 6520 і включення її до порядку денного для ухвалення.

Читайте також: У разі відмови випускника від виконання умови відпрацювати за направленням заклад освіти може стягнути з нього всі витрати на освіту, зокрема і стипендію

«Питання вирішення проблеми дефіциту коштів місцевих бюджетів на оплату праці педагогічних працівників закладів середньої освіти у 2022 році потребує якнайшвидшого реагування», – кажуть в АМУ.

Нагадаємо, Міносвіти підготувало довідки по освітній субвенції на 2022 р.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram
Читати далі

Законодавство

Права дітей захищатиме новоутворена Державна служба

Опубліковано

on

От

Кабінет Міністрів прийняв постанову, якою утворено Державну службу України у справах дітей як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері усиновлення та захисту прав дітей.

Читайте також: Збільшено допомогу на дітей з тяжкими хворобами, яким не встановлено інвалідність

«Відсутність єдиного центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовувалась би на врегулювання питань захисту прав дітей (наразі такими питаннями прямо чи опосередковано займаються шість міністерств), та відповідної єдиної державної політики призводить до виникнення системних проблем у цій сфері», – зауважили у Міністерстві соціальної політики.

Читати далі

Законодавство

Національний план дій з відновлюваної енергетики можна обговорити

Опубліковано

on

От

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження опублікувало для обговорення проект Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 р., у якому визначено індикативну ціль споживання енергії з відновлюваних джерел у 2030 р. на рівні 27 %, у тому числі у секторах:

– електроенергетики – 25 %;

– опалення та охолодження – 35 %;

– транспорту – 14 %.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Читайте також: У разі ліквідації або виведення з експлуатації підприємств проводитимуть екологічний аудит

Національним планом також передбачено заходи задля збалансованого розвитку відновлюваної електроенергетики, теплоенергетики та споживання відновлюваних джерел на транспорті, зокрема:

– забезпечення сталості генерації об’єктів відновлюваної генерації, підвищення надійності енергопостачання, перенесення сезонних змін попиту на електроенергію;

– стимулювання виробництва «чистої» електроенергії на ринкових засадах;

– удосконалення умов підтримки енергетичних кооперативів та приватних домогосподарств;

– запровадження механізму видачі гарантії походження електроенергії;

– стимулювання використання енергоносіїв з ВДЕ у транспортному секторі.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 20 лютого 2022 р. на електронну адресу: [email protected].

Нагадаємо, інформацію про стан довкілля зібрано на Єдиній екологічній платформі

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про затвердження Порядку здійснення придбання творів драматичного мистецтва для поповнення репертуарів драматичних театрів та творів музичного мистецтва для поповнення репертуарів музичних театрів сфери управління Міністерства культури України
||
№ Документа: 811
Дата прийняття: 14.09.2018
Дата набрання чинності: 06.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 10.10.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1150/32602
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Про затвердження Порядку здійснення придбання творів драматичного мистецтва для поповнення репертуарів драматичних театрів та творів музичного мистецтва для поповнення репертуарів музичних театрів сфери управління Міністерства культури України
||
№ Документа: 811
Дата прийняття: 14.09.2018
Дата набрання чинності: 06.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 10.10.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 1150/32602
Внутрішній номер документа: Немає