Connect with us

Законодавство

5 ступенів ризиковості поводження з харчовими продуктами

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення планових заходів державного контролю Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» від 31 жовтня 2018 р. № 896.

Нею затверджено «Порядок визначення періодичності здійснення планових заходів державного контролю відповідності діяльності операторів ринку (потужностей) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, які здійснюються Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, та критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від її провадження».

У Порядку визначили, що критеріями оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності є:

 • ризики, що пов’язані з тваринами, харчовими продуктами, їх використанням операторами ринку;
 • дії, які можуть призвести до негативного впливу на безпечність харчових продуктів;
 • результати здійснення попередніх заходів державного контролю;
 • ефективність процедур, які застосовуються оператором ринку з метою дотримання законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин;
 • інформація, яка може свідчити про невідповідність господарської діяльності вимогам зазначеного законодавства.

Періодичність здійснення планових заходів державного контролю у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини визначається на підставі ризик-орієнтованого підходу відповідно до додатків 1 та 2 до Порядку.

Отже, планові заходи державного нагляду здійснюються із встановленою періодичністю для суб’єктів:

 1. з дуже високим ступенем ризику – інспектування – не більше 4 разів на рік, аудит – не більше 1 разу на рік;
 2. з високим ступенем ризику – не частіше 3 разів на рік, аудит – не більше 1 разу на рік;
 3. із середнім ступенем ризику – не більше 2 разів на рік, аудит – не більше 1 разу на рік;
 4. з низьким ступенем ризику – не частіше 1 разу на рік, аудит – не більше 1 разу на 2 роки;
 5. з незначним ступенем ризику – не більше 1 разу на 2 роки, аудит не проводиться.

Для визначення ступеня ризику варто обрахувати кількість балів за критеріями,  зазначеними у додатках. Так, при сумі від 0 до 20 балів визначається незначний ступінь ризику; від 21 до 39 балів – низький; від 40 до 69 – середній; від 70 до 89 – високий, а від 90 до 100 балів – дуже високий.

Кількість балів, ступінь ризику від провадження господарської діяльності та періодичність здійснення планових заходів державного контролю визначаються в актах категоризації потужності у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів. Акт складається щороку державними інспекторами територіальних органів Держпродспоживслужби щодо кожної потужності не пізніше 1 листопада поточного року на підставі відомостей, наявних станом на 30 вересня поточного року.

Перше інспектування потужностей, які введені в експлуатацію в поточному році, здійснюється не пізніше 3 місяців з дня видачі експлуатаційного дозволу на потужність або 6 місяців з дня державної реєстрації потужності.

Водночас втратила чинність постанова Уряду від 17 червня 2015 р. № 402.

Законодавство

В Україні утворять 129 районів, замість існуючих 490

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді України прийняти в цілому проект Постанови «Про утворення та ліквідацію районів» від 15 червня 2020 р. № 3650.

Проектом пропонується утворити в Автономній Республіці Крим та областях 129 районів, та ліквідувати існуючі 490 районів.

Також пропонується визначити, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району.

Вибори депутатів районних рад районів, ліквідованих відповідно до цієї Постанови, не проводитимуться.

Розглянувши проект, Комітет запропонував утворити в Автономній Республіці Крим та областях 133 райони.

Читати далі

Законодавство

Атестація наукових установ триватиме до 14 серпня

Відповідно листа-роз’яснення МОН № 7/176-20 наукові установи, які планують пройти державну атестацію 2020-го, мають податися на проходження атестації до 14 серпня цього року.

Наукова установа має подати до МОН в електронному та паперовому виглядах:

 • заявку;
 • інформаційні матеріали.

У таких матеріалах, зокрема, зазначаються показники щодо наукового та  фінансового потенціалу установи, ефективності її наукових досліджень, інноваційної активності, міжнародної інтеграції тощо.

«Всі відомості проходитимуть перевірку. І якщо в матеріалах буде виявлено факти надання недостовірної інформації, то це буде обов’язково враховуватися експертною групою та експертною комісією при віднесенні установи до класифікаційної групи», – наголосила генеральний директор директорату науки та інновацій Юлія Безвершенко.

В електронній формі інформацію потрібно заповнити через спеціальну систему, після чого обов’язково звернутися до адміністратора для підтвердження можливості їх друку. Дедлайн – 14 серпня.

Відтак з системи потрібно роздрукувати інфоматеріали, додати до них заявку на бланку установи та ще кілька довідок і подати до МОН (бул. Тараса Шевченка, 16, м. Київ, 01601, МСП). Дедлайн – 28 серпня.

Ознайомитись з детальною інформацією про проведення атестації можна за посиланням.

Читати далі

Законодавство

Припинено співпрацю між КМУ та Урядом РФ про у боротьбі з тероризмом

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про припинення дії Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом» від 8 липня 2020 р. № 572.

Кабінет Міністрів України постановив припинити дію Меморандуму між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співпрацю у боротьбі з тероризмом, учиненого в м. Ялті 12 липня 2012 р.

Читати далі

В тренді

Деякі питання здійснення планових заходів державного контролю Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
||
№ Документа: 896
Дата прийняття: 31.10.2018
Дата набрання чинності: 06.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
Деякі питання здійснення планових заходів державного контролю Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів
||
№ Документа: 896
Дата прийняття: 31.10.2018
Дата набрання чинності: 06.11.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає