Connect with us

Законодавство

Приватизація державного майна за новим Законом

Верховна Рада України прийняла Закон України «Про приватизацію державного майна» №7066, метою якого визначено удосконалення, спрощення і скорочення процедур приватизації для досягнення її високих темпів, прозорості та відкритості приватизаційного процесу, залучення широкого кола інвесторів до придбання державної власності.

Необхідність прийняття Закону зумовлена тим, що понад 90% державних активів введено в експлуатацію 50–150 років тому, і подальша затримка з приватизацією цих об’єктів призводить до їх руйнування та зниження інвестиційної привабливості.

Водночас, відсутність джерел модернізації виробництва впливає на конкурентоспроможність державних підприємств, а неефективне управління доводить їх до банкрутства.

Законом встановлюються нова спрощена класифікація об’єктів приватизації: об’єкти малої приватизації та об’єкти великої приватизації; вимоги до покупців об’єктів приватизації та обмеження щодо їх участі у приватизації; відповідальність за недостовірність, неповноту поданих документів. Також розширено коло об’єктів, які можуть підлягати приватизації.

До об’єктів малої приватизації належать: єдині майнові комплекси державних підприємств, їх структурних підрозділів, крім єдиних майнових комплексів державних підприємств, що належать до об’єктів великої приватизації; окреме майно; об’єкти незавершеного будівництва (будівлі, споруди, передавальні пристрої, які не введені в експлуатацію), законсервовані об’єкти; об’єкти соціально-культурного призначення; пакети акцій акціонерного товариства, крім пакетів акцій акціонерних товариств, що належать до об’єктів великої приватизації; інші об’єкти, які не належать до об’єктів великої приватизації.

Об’єкти великої приватизації – об’єкти державної власності (єдині майнові комплекси державних підприємств та пакети акцій (часток) суб’єктів господарювання, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі), вартість активів яких згідно з даними фінансової звітності за останній звітний рік перевищує 250 млн. гривень.

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.