Connect with us

Законодавство

Публічне обговорення місця розташування Національного військового меморіального кладовища

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення публічного обговорення місця розташування та намірів будівництва Національного військового меморіального кладовища на території територіальної громади» від 19 серпня 2022 р. № 934.

Згідно з затвердженим нею Порядком публічне обговорення проводиться з метою з’ясування та врахування думки громадськості щодо місця розташування та намірів будівництва Національного військового меморіального кладовища на території територіальної громади з метою подальшого прийняття відповідного рішення органом місцевого самоврядування. Участь у публічному обговоренні можуть брати фізичні та юридичні особи, а також громадські об’єднання, що не є юридичними особами.

Публічне обговорення на території територіальної громади, де планується визначити місце розташування та збудувати Національне військове меморіальне кладовище, організовує та проводить орган місцевого самоврядування.

Організатор публічного обговорення самостійно визначає форми його проведення відповідно до законодавства виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників та власних організаційних можливостей.

Публічне обговорення передбачає:

1) прийняття рішення організатором про проведення публічного обговорення;

2) оприлюднення організатором інформаційного повідомлення про проведення публічного обговорення, що містить відомості про:

  • найменування організатора публічного обговорення;
  • строк, місце, час проведення заходів з публічного обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників;
  • поштову адресу та (або) адресу електронної пошти, номер телефону, строк і форму для подання пропозицій (зауважень);
  • місцезнаходження та (або) адресу електронної пошти, номер телефону організатора публічного обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на публічне обговорення;
  • прізвище та власне ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення публічного обговорення;
  • строк і спосіб оприлюднення результатів публічного обговорення;

3) опрацювання організатором публічного обговорення висловлених пропозицій (зауважень) та проведення їх аналізу;

4) узагальнення та оприлюднення організатором результатів публічного обговорення на власному офіційному веб-сайті або за відсутності відповідної технічної можливості в інший прийнятний спосіб.

Читайте також: Військові кладовища облаштують в населених пунктах

Рішення про проведення публічного обговорення приймається його організатором з урахуванням вимог, передбачених в Законі України «Про поховання та похоронну справу».

Строк проведення публічного обговорення визначається організатором і не може бути меншим, ніж 15 календарних днів та більшим, ніж один місяць з дня оприлюднення відповідного інформаційного повідомлення.

Інформаційне повідомлення про проведення публічного обговорення органом місцевого самоврядування оприлюднюється ним на власному офіційному веб-сайті або за відсутності відповідної технічної можливості в інший прийнятний спосіб.

Пропозиції (зауваження) учасників публічного обговорення надсилаються у формі та у строк, передбачені в інформаційному повідомленні про проведення публічного обговорення.

Пропозиції (зауваження) учасників публічного обговорення реєструються організатором громадського обговорення в установленому порядку.

Юридичні особи надсилають пропозиції (зауваження) із зазначенням їх найменування та місцезнаходження.

Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

У ході проведення публічного обговорення організатор забезпечує фіксацію всіх поданих пропозицій (зауважень).

Для проведення публічного обговорення у формі електронної консультації організатором використовується офіційний веб-сайт.

Організатор публічного обговорення протягом 14 календарних днів після закінчення строку подання пропозицій (зауважень) узагальнює їх та готує звіт, у якому зазначаються найменування організатора, зміст питання, що виносилося на публічне обговорення, а також узагальнений аналіз пропозицій (зауважень), що надійшли під час проведення публічного обговорення, інші відомості відповідно до законодавства.

Результати публічного обговорення є підставою для прийняття організатором публічного обговорення відповідного рішення. У разі неврахування громадської думки організатор публічного обговорення обов’язково оприлюднює обґрунтування такого неврахування на власному офіційному веб-сайті або за відсутності відповідної технічної можливості в інший прийнятний спосіб.

Окрім того, постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2022 р. № 935, яка набрала чинності 24 серпня 2022 р., затверджено описи зразків намогильних споруд та меморіальних табличок, що встановлюються на території Національного військового меморіального кладовища.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку проведення публічного обговорення місця розташування та намірів будівництва Національного військового меморіального кладовища на території територіальної громади
||
№ Документа: 934
Дата прийняття: 19.08.2022
Дата набрання чинності: 24.08.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення публічного обговорення місця розташування та намірів будівництва Національного військового меморіального кладовища на території територіальної громади
||
№ Документа: 934
Дата прийняття: 19.08.2022
Дата набрання чинності: 24.08.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає