Connect with us

Законодавство

Рада банку та його правління повинні мати колективну придатність

Опубліковано

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про затвердження Змін до Положення про ліцензування банків» від 24 грудня 2021 р. № 154.

Як повідомив Національний банк, згідно зі змінами до вказаного Положення рада банку та правління банку повинні мати колективну придатність, яка дає змогу забезпечити ефективне управління та контроль за його діяльністю. Не менше половини членів ради банку повинні мати досвід роботи в банківському та/або фінансовому секторі не менше трьох років. Знання, навички та досвід членів ради/правління банку мають бути достатніми для прийняття рішень.

До 1 липня 2022 р. банки мають вжити заходів для приведення колективної придатності ради та правління банку у відповідність до вимог законодавства України, а також подати інформацію про колективну придатність ради та правління банку.

Разом з тим, Національний банк має право прийняти рішення про невідповідність колективної придатності ради та/або правління банку та вимагати вжиття заходів для вдосконалення їх діяльності. Регулятор може вимагати зміни персонального складу ради та/або правління банку.

Ключові кваліфікаційні вимоги, яким повинні відповідати головний ризик-менеджер та головний комплаєнс-менеджер – бездоганна ділова репутація та професійна придатність.

До 5 лютого 2022 р. банки мають подати до Національного банку анкети осіб, призначених на посади головного ризик-менеджера та головного комплаєнс-менеджера до 5 серпня 2022 р., а протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою мають подати документи для погодження головного ризик-менеджера, головного комплаєнс-менеджера банки, які прийняли рішення про призначення осіб на ці посади у період із 5 серпня 2022 р. до дня набрання чинності цією постановою.

Читайте також: Після початку процедури ліквідації банку кошти його вкладників підлягають стягненню тільки за Законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб»

Передбачено, що особа, якій Національний банк погодив набуття або збільшення істотної участі в банку, має право на реалізацію свого наміру протягом шести місяців із дня погодження. Запроваджено процедуру звернення заявника до Національного банку з обґрунтованим клопотанням щодо продовження строку для реалізації наміру набуття або збільшення істотної участі в банку та визначено порядок прийняття рішення за таким зверненням. Також визначено порядок скасування рішення про погодження набуття або збільшення істотної участі в банку та повідомлення особи, щодо якої прийняте це рішення.

Окрім того, встановлено обов’язок фізичних осіб із метою підтвердження джерел походження власних коштів додатково подавати документи, на підставі яких:

– набуто право власності на майно (активи), суму доходу від відчуження якого (яких) уключено до інформації про майновий стан;

– відчужено майно (активи), суму доходу від відчуження якого (яких) уключено до інформації про майновий стан.

Визначено, що документи для оцінки фінансового або майнового стану не подаються юридичною або фізичною особою, яка спільно з іншою особою набуває істотної участі в банку, якщо вона одноосібно володіла істотною участю в цьому банку рівного чи більшого розміру.

Тепер банки зобов’язані повідомляти Національний банк про факти набуття або збільшення істотної участі в них, а також про факти зменшення істотної участі.

Уточнено й умови відкриття іноземними банками філій на території України.

Нагадаємо, новий перелік інформації щодо випуску депозитних сертифікатів банку

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Змін до Положення про ліцензування банків
||
№ Документа: 154
Дата прийняття: 24.12.2021
Дата набрання чинності: 29.12.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до Положення про ліцензування банків
||
№ Документа: 154
Дата прийняття: 24.12.2021
Дата набрання чинності: 29.12.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає