Connect with us

Законодавство

Рада може скасувати держмонополію на проведення експертиз у кримінальному провадженні

У Верховній Раді розроблено законопроект про скасування держмонополії на проведення експертиз у кримінальному провадженні.

Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя Леонід Ємець.

«Група народних депутатів підготувала дуже важливий законопроект про вдосконалення процедури проведення експертиз (No 8249 від 06.04.2018 р.). Уже в понеділок ми будемо наполягати на його включенні в порядок денний парламенту і на розгляді в залі. Оскільки сьогодні залишається невирішеною проблема з порядком проведення експертизи в кримінальному провадженні. Це стосується монополії на проведення експертиз виключно державними установами», — заявив він.

Законопроект, який підготувала група народних депутатів, пропонує виключити монополію на проведення експертиз лише державними установами, а також регулює діяльність інституту слідчих суддів у кримінальному процесі в разі наміру сторін провести експертизу. «Ми також передбачили норми, якими експертиза призначається тільки в рамках слідчих дій, а не як примха прокурора чи слідчого», — додав Леонід Ємець.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.