Connect with us

Законодавство

Рада у першому читанні схвалила три законопроекти щодо інтелектуальної власності

Опубліковано

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроекти з питань:

  • охорони географічних зазначень;
  • охорони прав на конфігурації елементів мікросхем (компонування напівропровідників);
  • боротьби із шахрайством у сфері розповсюдження об’єктів авторського та суміжних прав на матеріальних носіях.

За висновками експертів цей пакет нормативних актів має на меті не лише на збереження низки торговельних преференцій для українських експортерів на ринку США, а й удосконалення системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні, наближення її до стандартів ЄС.

Нагадаємо, що законопроект щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень визначає новий порядок захисту географічних зазначень товарів і послуг та його узгодження із вимогами законодавства ЄС.

Законопроект щодо вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів дасть змогу українським виробникам, ІТ-спеціалістам та науковцям ефективно захищати авторські права на власні розробки в електротехнічній галузі. Ухвалення законопроекту також передбачає узгодження вимог чинного законодавства України щодо охорони прав на компонування (топографії) інтегральних мікросхем із правом ЄС.

Законопроект про внесення змін до  Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» спрямований на удосконалення процесу маркування контрольними марками примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних. Завдяки підвищенню прозорості процесу маркування правовласники зможуть ефективно контролювати процес видачі марок і вчасно протидіяти шахрайству і незаконному використанню цих захисних елементів.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.