Connect with us

Законодавство

Викиди забруднюючих речовин із теплосилових установок зменшуватимуться з 2029 року

Опубліковано

В Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ Міністерства екології та природних ресурсів України «Про внесення змін до наказу Мінприроди від 22 жовтня 2008 року № 541» від 16 лютого 2018 р. № 62.

Згідно з цим наказом, у новій редакції викладено Технологічні нормативи допустимих викидів забруднюючих речовин із теплосилових установок, номінальна теплова потужність яких перевищує 50 МВт, які встановлені або будуть встановлені на теплових електричних станціях, теплоелектроцентралях, підприємствах та в котельнях.

Встановлено поточні та перспективні технологічні нормативи допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних теплосилових установок, призначених для вироблення енергії, під час спалювання твердого палива, включаючи біомасу і відходи вуглезбагачення, рідкого та газоподібного палива, за винятком установок, у яких продукти згоряння безпосередньо використовуються у виробничих процесах.

При цьому, є цілий список установок, до яких ці нормативи не будуть застосовуватися:

  • установки, в яких продукти згоряння використовуються для безпосереднього нагрівання, сушіння або будь-якого іншого оброблення об’єктів і матеріалів, зокрема печей для підігріву чи печей для теплового оброблення;
  • установки допалювання, які спроектовано для очищення димових газів шляхом спалювання і які не експлуатуються як окремі спалювальні установки;
  • установки, в яких спалюються продукти згоряння, тобто будь-яких технічних апаратів, призначених для очищення димових газів спалюванням та інші.

Технологічний норматив допустимого викиду забруднюючої речовини визначається, як гранична масова концентрація забруднюючої речовини у сухих димових газах, приведена до нормальних умов (температура 0-0 C, тиск 101,32 кПа) та визначеного вмісту кисню (6% у разі спалювання твердого палива, 3% у разі спалювання газоподібного та рідкого палива, 15% у разі спалювання газоподібного та рідкого палива в газових турбінах та стаціонарних двигунах). Технологічний норматив вимірюється в міліграмах забруднюючої речовини на кубічний метр відхідних газів (мг/куб. м).

Варто зазначити, цими нормативами передбачається поступове зменшення кількості викидів забруднюючих речовин у природу, починаючи з 2029 р.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до наказу Мінприроди від 22 жовтня 2008 року № 541
||
№ Документа: 62
Дата прийняття: 16.02.2018
Дата набрання чинності: Не набрав
Дата реєстрації в Мінюсті: 13.03.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 290/31742
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до наказу Мінприроди від 22 жовтня 2008 року № 541
||
№ Документа: 62
Дата прийняття: 16.02.2018
Дата набрання чинності: Не набрав
Дата реєстрації в Мінюсті: 13.03.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 290/31742
Внутрішній номер документа: Немає