Connect with us

Законодавство

Ратифіковано правила визначення країни походження товарів між державами ГУУАМ

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон (законопроект № 0241), яким ратифіковано Протокол про Правила визначення країни походження товарів до Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами – учасницями ГУУАМ (Грузія, Україна, Узбекистан, Азербайджан, Молдова), учинений 20 вересня 2022 р. у м. Нью-Йорку, з таким застереженням: 

«Україна залишає за собою право застосовувати для визначення країни походження білого цукру, що виробляється з цукру-сирцю тростинного (код товарної позиції 1701), зміну товарної позиції на рівні хоча б одного з перших чотирьох знаків».

Читайте також: Україна приєдналась до Конвенції про розслідування воєнних злочинів

«Протокол фактично є інструментом для застосування Угоди про створення зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУУАМ, яку було ратифіковано Законом України від 28 листопада 2002 р. № 321-IV. Ратифікація Протоколу створить необхідні правові підстави для повноцінного та ефективного функціонування зони вільної торгівлі між державами-учасницями ГУАМ, сформує єдиний порядок визначення країни походження товарів та умови для вільного руху товарів», – йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.