Connect with us

Законодавство

Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи щодо плюралізму медіа та прозорості медіа власності

Опубліковано

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики  Верховної Ради України оприлюднив Рекомендації CM/Rec(2018)11 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо плюралізму медіа та прозорості медіа власності.

В Преамбулі Рекомендацій, ухвалених на 1309 засіданні Комітету Міністрів Ради Європи, підкреслюється, що свобода слова та плюралізм засобів масової інформації гарантуються статтею 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, є найважливішими показниками демократичного суспільства, що невід’ємно пов’язане з прозорістю медіа власності як фактора впливу на редакційну політику

Відповідно до статті 15 Статуту Ради Європи, державам-членам рекомендовано приділяти значну увагу свободі та плюралізму ЗМІ, своєчасно виявляти, оцінювати та запобігати можливим загрозам медіа спільноті. Національне законодавство країн Європи повинно відповідати вимогам убезпечення редакційної незалежності автономність всіх без винятку засобів масової інформації. В таких умовах ЗМІ дійсно можуть виконувати свої завдання в демократичному суспільстві.

Згідно з Рекомендаціями, держави Європи повинні визнати, що політичний плюралізм неможливий за відсутності незаангажованих медіа-ресурсів. Кожна держава повинна приділяти значну увагу розвиткові ЗМІ національних меншин та засобам масової інформації, які не мають на меті отримання прибутку від своєї діяльності. Держави мають віднайти фінансові можливості та механізми підтримки таких ЗМІ.

Насамкінець, законодавці повинні розробити та впровадити вимоги про розкриття інформації про власність у медіа-сфері.

Докладніше з неофіційним перекладом Рекомендацій можна ознайомитися на сайті Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.