Connect with us

Законодавство

Реорганізація Верховного Суду не може суперечити принципам незмінюваності суддів

Дата публікації:

Як повідомляється на офіційному сайті Верховного Суду Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія) затвердила звіт про проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування» № 3711.

Як зазначається у висновку Венеціанської комісії, за останні роки судова система України зазнала численних змін. Після президентських виборів нова політична влада часто починала нові зміни в судовій системі. За відсутності цілісного підходу було прийнято різні законодавчі акти, які не мали характеру всебічної реформи.

Венеціанська комісія також звернула увагу на те, що за останні роки в Україні відбулись глибокі судові реформи, але впровадження деяких з них залишилися незавершеним.

Водночас, в документі наголошується, що «реформа процесу відбору суддів та нового складу Верховного Суду, який розпочав свою роботу у січні 2018 р., стала помітним покращенням системи, яка існувала раніше. Отже, необхідно забезпечити стабільність та прийняти законодавчі акти із комплексним та послідовним підходом при здійсненні подальших дій зміни до системи, що регулює функціонування судової влади».

Щодо законопроекту № 3711 також було надано низку конкретних рекомендацій. Зокрема, Венеціанська комісія наполягає на тому, що відповідно до європейських стандартів зменшення кількості суддів Верховного суду, яке планувалося українською владою раніше, в будь-якому випадку не може припинити повноваження діючих суддів Верховного суду. Для будь-якої реорганізації Верховного Суду слід дотримуватися основних принципів щодо незмінюваності суддів.

У Комісії привітали спрямованість законопроекту на відновлення складу ВККС з метою забезпечення процедури відбору суддів першої та другої інстанції, а також звернули увагу на те, що запропонований законопроект націлений на підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів Вищій раді правосуддя. Зважаючи на нагальний характер законопроекту та перспективи більш широкої реформи, Венеціанська комісія наполягає на тому, що законопроект повинен обмежуватись лише відновленням ВККС. Жодна нова компетенція не повинна приписуватися ВРП в цьому законі.

Венеціанська комісія позитивно оцінила пропозицію до створення конкурсної комісії по відбору нових членів ВККС за участі міжнародних експертів, рекомендувала скористатися успішним досвідом створення та функціонування конкурсної комісії за участі міжнародних експертів, який було застосовано при створенні Вищого антикорупційного суду.

Повний офіційний звіт Венеціанської комісії буде опублікований найближчим часом.

Законодавство

Кваліфікаційні іспити нотаріусів проводитимуть під час карантину

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» від 25 листопада 2020 р. № 1152.

Доповненням до пп. 6 п. 10 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22 липня 2020 р. № 641 дозволено на період дії карантину проведення кваліфікаційного іспиту на право на зайняття нотаріальною діяльністю, тестування на знання законодавства у сфері державної реєстрації осіб, які мають намір виконувати функції державного реєстратора.

Читати далі

Законодавство

Підтримка бізнесу – за кошти фонду боротьби з COVID-19

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 28 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”» від 26 листопада 2020 р. № 4431.

Проектом пропонується внести зміни до ст. 28 Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік», якими встановити, що кошти фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 та її наслідками спрямовуватимуться також на:

– надання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи у разі повної заборони сфери їх діяльності внаслідок посилення обмежувальних заходів;

– надання одноразової матеріальної допомоги суб’єктам господарювання з метою збереження робочих місць найманих працівників;

– одноразову компенсацію суб’єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за найманих осіб.

Читати далі

Законодавство

Плановий дефіцит держбюджету 2021 р. зменшено до 5,5%

Опубліковано

on

Кабінет Міністрів схвалив доопрацьований Мінфіном проект державного бюджету-2021 до другого читання та направив до Верховної Ради.

В основу Бюджетних висновків увійшли 2 451 пропозиції парламентарів. Мінфіном враховано більшість з наданих депутатами пропозицій, виходячи з пріоритетності видатків, наявних можливостей ресурсної частини бюджету і стану національної економіки.

У проекті бюджету, опрацьованого Мінфіном до другого читання, зменшено дефіцит сектору загального державного управління по відношенню до ВВП з 5,8 % до 5,24%, і дефіциту державного бюджету з 6 % до 5,5 % (у бюджеті 2020 р. закладалося 7,5%). Разом з тим, в середньостроковій перспективі планується поступове зниження дефіциту бюджету.

Бюджетні доходи включають лише надходження, які реально зможе забезпечити наступного року економіка без підвищення податків.

Доходи проекту держбюджету на 2021 р. збільшились на 21 млрд грн і передбачені у сумі 1 трлн 92 млрд грн. Видатки проекту держбюджету на 2021 р. передбачено у сумі 1 трлн 328 млрд грн.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram