Connect with us

Законодавство

Реєстр випадків домашнього насильства – закритий

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі» від 20 березня 2019 р. № 234.

За порядком, держателем Реєстру є Мінсоцполітики, яке має право отримувати від міністерств, органів виконавчої влади / місцевого самоврядування, підприємств, установ, громадських формувань, тощо, інформацію та документи, необхідні для забезпечення належного формування та ведення Реєстру.

Адміністратором Реєстру є державне підприємство, що визначається міністерством, яке належить до сфери управління останнього.

Суб’єктами інформування, які інформують реєстраторів про факти надходження заяв (повідомлень) про насильство, ухвалення судових рішень щодо насильства, є керівники та уповноважені працівники:

 1. центрів соціально-психологічної допомоги, притулків для постраждалих осіб, центрів надання соціальних послуг, притулків для дітей, інших закладів;
 2. центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
 3. закладів освіти, охорони здоров’я;
 4. уповноважених органів з питань пробації;
 5. органів прокуратури;
 6. судів.

Користувачами Реєстру є :

 • працівники уповноважених структурних підрозділів Мінсоцполітики;
 • працівники держадміністрацій;
 • працівники уповноважених підрозділів органів Національної поліції;
 • працівники служб у справах дітей;
 • уповноважені працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 • судді; інші посадовці.

Для пересічних громадян Реєстр – закритий.

Обробка персональних даних про особу, яка повідомила про вчинення насильства, або про постраждалу особу, проводиться за згодою такої особи. У разі, коли постраждалою особою є дитина, згода надається її батьками або іншими законними представниками, а якщо батьки є кривдниками або ухиляються від захисту прав та інтересів дитини, – органом опіки та піклування.

До Реєстру вносять дані про випадок насильства (дата, місце), постраждалу особу та вжиті заходи з надання їй допомоги (категорія постраждалої особи, відомості про потребу в невідкладній психологічній допомозі, тощо) та про кривдника (ПІБ, місце роботи, судові рішення щодо нього, і т.д).

Відомості до Реєстру вносяться у певні строки, зокрема:

 • інформація про видані направлення до установ/закладів – не пізніше ніж протягом доби з моменту видачі направлення;
 • інформація про потреби постраждалої особи – протягом 3 робочих днів з дня проведення оцінки потреб;
 • дані про затверджену програму для постраждалої особи – не пізніше ніж протягом доби з моменту затвердження програми,
 • відомості про виконання програми – протягом доби з моменту здійснення заходів, передбачених програмою; тощо.

Персональні дані про постраждалу особу зберігаються в Реєстрі протягом 3 років з дня вчинення насильства та в подальшому знеособлюються для використання в наукових і статистичних цілях. Дані про кривдника зберігаються протягом певного терміну, залежно від доведення його вини, відкриття кримінального провадження, тощо.

Законодавство

Операторів озоноруйнівних речовин внесуть до єдиного реєстру

Верховна Рада України прийняла Закон «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази» (законопроект № 0874).

Закон врегульовує виробництво, імпорт, експорт, зберігання, використання, розміщення на ринку та поводження з контрольованими речовинами, товарами та обладнанням, які їх містять або використовують, що впливає на озоновий шар та на рівень глобального потепління.

Державне управління у сфері регулювання контрольованих речовин здійснюватиме Кабінет Міністрів України, якому надані такі повноваження:

 • реалізація визначеної Верховною Радою України екологічної політики у сфері охорони озонового шару та запобігання зростанню рівня глобального потепління;
 • спрямовування та координація діяльності центральних органів виконавчої влади, інших органів виконавчої влади у сфері охорони озонового шару та запобігання зростанню рівня глобального потепління;
 • організація екологічного виховання та екологічної освіти населення у сфері охорони озонового шару та запобігання зростанню рівня глобального потепління;
 • організація і забезпечення провадження зовнішньоекономічної діяльності щодо контрольованих речовин;
 • визначення графіків скорочення обсягів споживання контрольованих речовин;
 • встановлення строків подання документів для отримання частки в межах щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин;
 • затвердження форми звіту про операції з контрольованими речовинами;
 • встановлення порядку розподілу часток щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин.

Законом визначено, що провадити операції з контрольованими речовинами мають право лише фізичні особи – підприємці або юридичні особи, які набули статусу оператора контрольованих речовин через внесення до Єдиного державного реєстру операторів контрольованих речовин.

Читати далі

Законодавство

Житлову субсидію можна отримати в 38 банках

Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про внесення змін до форми заяви про призначення та надання житлової субсидії населенню у грошовій формі» від 23 жовтня 2019 р. № 1528.

У новій редакції викладено форму заяви про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі.

Відтепер житлову субсидію можна отримати у будь-якому з 38 уповноважених банків, а не лише через АТ «Ощадбанк».

Крім цього, якщо одержувач субсидії бажає отримувати допомогу на оплату комунальних послуг в іншій банківській установі, то слід із цією заявою та реквізитами рахунку банку, в який потрібно перераховувати житлову субсидію у грошовій готівковій формі звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Водночас, у разі відсутності рахунків в уповноважених банках, до надання інформації про платіжні реквізити зазначену субсидію можна отримувати через національного оператора поштового зв’язку за адресою, вказаною при зверненні за субсидією.

Ознайомитися з новою формою можна за посиланням.

Читати далі

Законодавство

Органи державної виконавчої служби перейшли на дистанційне обслуговування

Міністерство юстиції України цифровізувало процес перерахунку коштів на рахунки стягувані – органи державної виконавчої служби перевели на дистанційне обслуговування в органах казначейства.

За словами заступника Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрія Гайченка, це значно оптимізує процес управління рахунками органів державної виконавчої служби, дасть змогу відстежувати надходження в режимі реального часу і значно пришвидшить процес перерахування грошових коштів з рахунків органів державної виконавчої служби на рахунки стягувачів та до Державного бюджету України.

Згідно з чинним законодавством, кошти, стягнуті з боржника (у тому числі одержані від реалізації майна боржника), зараховуються на відповідний рахунок органу виконавчої служби в Держказначействі. Після того, не пізніше наступного робочого дня, на підставі платіжних доручень перераховуються виконавцем на зазначений у заяві про примусове виконання рішення рахунок у банку або іншій фінансовій установі чи надсилаються на адресу стягувача поштовим переказом.

Відтепер державні виконавці, які підключені до системи, зможуть здійснювати управління рахунками установи цілодобово, не виходячи з офісу, в дистанційному режимі контролювати надходження та здійснювати видатки та отримувати виписки з рахунків за надходженнями дистанційно, в будь-який час, без використання паперових носіїв та без звернення в органи Казначейства.

Платіжні доручення формуються в Автоматизованій системі виконавчого провадження та надсилаються до органів Казначейства засобами ПТК «Клієнт Казначейства – Казначейство» з накладанням електронних цифрових підписів та електронної цифрової печатки.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі
||
№ Документа: 234
Дата прийняття: 20.03.2019
Дата набрання чинності: 04.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку формування, ведення та доступу до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі
||
№ Документа: 234
Дата прийняття: 20.03.2019
Дата набрання чинності: 04.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає