Connect with us

Законодавство

Розширити підслідність справ Бюро економічної безпеки пропонують роботодавці

Дата публікації:

Федерація роботодавців України вважає, що проект Закону «Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України» № 3959-1 під час підготовки до другого читання потребує внесення суттєвих коректив, бо роботодавці не погоджуються із низкою запропонованих змін до законодавства, які можуть стати інструментом додаткового тиску на бізнес, а саме:

1) у проекті запропоновано доповнити Кримінальний кодекс України ст. 222-2, якою передбачити кримінальну відповідальність за шахрайство з податком на додану вартість. Водночас, чинне кримінальне законодавство містить достатню кількість заходів для належного реагування на таке діяння, зокрема за ст. 190 «Шахрайство» КК або ст. 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» КК. Проект про Бюро економічної безпеки України також містив аналогічну норму, але потім за наполяганням ФРУ її було вилучено, тому пропонується скасувати її і в цьому проекті;

2) проектом пропонується передати у підслідність БЕБУ розслідування кримінальних правопорушень за певним переліком статей КК, який, на переконання ФРУ, не є достатнім. Наприклад, шахрайство, вчинене у великих або особливо великих розмірах, організованою групою, з використанням комп’ютерної техніки (ч.ч. 3 і 4 ст. 190 КК), привласнення та розтрата чужого майна (ч. 1, 35 ст. 191 КК), як свідчать звернення підприємств до ФРУ, складають значну частку саме економічних злочинів, але до переліку їх не включено. Тому пропонується значно розширити цей перелік, одночасно виключивши відповідні статті з підслідності Національної поліції та інших правоохоронних органів;

3) проект не містить будь-яких положень, які б зобов’язували прокурорів, у разі внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про злочини, що віднесені до підслідності БЕБУ, визначати у певні терміни підслідність кримінальних проваджень щодо таких злочинів із урахуванням пріоритетності саме БЕБ. Тому пропонується уточнити ці норми.

Законодавство

100 млн доларів позики на фінансування малого та середнього бізнесу

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку інвестиційного проекту «Додаткове фінансування для протидії COVID-19 в рамках Проекту доступу до довготермінового фінансування» від 19 квітня 2021 р. № 369, якою визнано за доцільне залучення акціонерним товариством «Державний експортно-імпортний банк України» позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації вказаного інвестиційного проекту в розмірі 100 млн доларів США.

Міністерство фінансів України інформує, що зазначеним проектом передбачено надання експортоорієнтованим малим та середнім підприємствам доступу до довготермінового фінансування.

Читати далі

Законодавство

90 млн доларів для екстреного реагування на COVID-19 та вакцинацію в Україні

Опубліковано

on

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про залучення позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для реалізації інвестиційного проекту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні» від 21 квітня 2021 р. № 345-р, яким визнано за доцільне залучення позики від МБРР для реалізації вказаного інвестиційного проекту в розмірі 90 млн доларів США.

Читати далі

Законодавство

У СЕП не братимуть комісію за виплату 8 000 грн держдопомоги

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Правління Національного банку України «Про внесення зміни до Тарифів на послуги (операції), що надаються (здійснюються) Національним банком України в системі електронних платежів та у сфері розрахунково-касового обслуговування» від 21 квітня 2021 р. № 33.

Доповненням до вказаних Тарифів, затверджених постановою Правління Національного банку України від 12 серпня 2003 р. № 333, скасовано плату за оброблення електронних розрахункових документів та електронних розрахункових повідомлень банку в системі електронних платежів Національного банку за операціями з виплати допомоги застрахованим особам/повернення на рахунок відправника незарахованої суми коштів допомоги, що здійснюються відповідно до Порядку надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 квітня 2021 р. № 328.

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram