Connect with us

Законодавство

Заяву про скасування попередження телерадіоорганізацій розглядатимуть не більше шести місяців

Дата публікації:

Набрало чинності рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення «Про затвердження Змін до Положення про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги» від 12 лютого 2021 р. № 94.

Згідно з новою редакцією Положення, затвердженого рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення 8 лютого 2012 р. № 114, санкція «оголошення попередження», застосована за порушення умов ліцензії та/або вимог чинного законодавства у сфері телебачення і радіомовлення вважається автоматично скасованою і не враховується під час подальшої діяльності ліцензіата, якщо було прийнято рішення про продовження терміну дії ліцензії (щодо якої було визначено санкції).

Скасування санкції відбувається за ініціативою ліцензіата, який подає до Національної ради заяву про скасування санкції за формою згідно з додатком до цього Положення.

До Заяви ліцензіат повинен додати документальні свідчення, які підтверджують, що на дату подання Заяви до Національної ради ліцензіатом припинено порушення, які стали підставою для застосування Національною радою санкції та інформацію про заходи, які було вжито ліцензіатом для запобігання вчиненню порушень.

За результатами розгляду Заяви Національна рада приймає рішення про:

 • скасування санкції;
 • відмову у скасуванні санкції.

Національна рада приймає рішення про відмову у випадку, якщо:

 • ліцензіат є системним порушником;
 • порушення, за яке застосовано санкцію, не було припинено ліцензіатом у строк, визначений рішенням Національної ради та/або протягом року після застосування санкції, ліцензіатом було вчинено порушення тих самих положень законодавства;
 • ліцензіат оскаржує або оскаржив рішення Національної ради, яким оголошено попередження, у судовому порядку;
 • до закінчення строку дії ліцензії залишилось менше одного року та/або з часу застосування Національною радою відповідної санкції минуло менше одного року;
 • до Заяви не надано документальні свідчення.

Строк розгляду Заяви Національною радою не повинен перевищувати шести місяців з дати її надходження.

У випадку подання ліцензіатом Заяви щодо зняття санкції за порушення вимог ч. 2 ст. 6 та/або ст. 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», така Заява повертається заявнику без її розгляду на засіданні Національної ради.

Законодавство

Перелік гірських населених пунктів оновлено

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до переліку населених пунктів, яким надається статус гірських» від 14 квітня 2021 р. № 364, якою вказаний перелік, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 р. № 647, викладено в новій редакції.

Міністерство розвитку громад та територій України інформує, що зміни пов’язані з новим адміністративно-територіальним устроєм України.

Відтепер в Україні налічується 714 гірських населених пунктів, які розташовані на території 86 територіальних громад та входять до складу 16 районів у 4 областях (Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій).

Читати далі

Законодавство

Нова конкурсна комісія для відбору кандидатур на посади суддів КСУ за квотою Президента

Опубліковано

on

Набрав чинності Указ Президента України «Про конкурсну комісію для здійснення відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України» від 20 квітня 2021 р. № 167/2021, яким утворено вказану конкурсну комісію.

Керівникові Офісу Президента України доручено внести у десятиденний строк пропозиції щодо персонального складу конкурсної комісії.

Водночас, визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 4 жовтня 2017 р. № 306 «Про конкурсну комісію для здійснення відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України щодо осіб, яких призначає Президент України».

Читати далі

Законодавство

Депутатам рекомендовано знизити ціни на енергію та газ

Опубліковано

on

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови про вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію та тарифів на послуги розподілу природного газу.

Члени Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг на своєму засіданні 13 квітня обговорили три проекти Постанов, які Парламент має розглянути на позачерговому засіданні.

За результатами обговорення Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти Проект Постанови Верховної Ради про звернення до Кабінету Міністрів щодо вжиття невідкладних заходів з метою зниження ціни на електричну енергію та тарифів на послуги розподілу природного газу (№4587).

Тут пропонується рекомендувати Кабінету Міністрів невідкладно, протягом трьох календарних днів з дня набрання чинності цією Постановою, затвердити фіксовані ціни (тарифи) на електричну енергію для побутових споживачів, визначені у Додатку 3 до Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року №483, а саме:

 • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів в залежності від об’єму споживання, а саме для побутових споживачів, що споживають електричну енергію до 100 кВт/год на місяць, встановити пільгову ціну на електричну енергію в розмірі 0,90 грн за 1 кВт/год;
 • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для побутових споживачів, які постійно проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій, у розмірі 70 відсотків діючого тарифу для відповідної групи населення;
 • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для будинків обладнаних опалювальними електроустановками та негазифікованих будинків (за обсяг спожитий до 3000 кВт/год по 0,90 грн за 1 кВт/год);
 • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для багатодітних, прийомних сімей та будинків сімейного типу (0,90 грн за 1 кВт/год);
 • встановити пільгову фіксовану ціну (тариф) на електричну енергію для гуртожитків, які розраховуються за загальним розрахунковим засобом обліку (0,90грн за 1 кВт/год).

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі


Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Змін до Положення про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги
||
№ Документа: 94
Дата прийняття: 12.02.2021
Дата набрання чинності: 23.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 10.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 307/35929
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Змін до Положення про скасування санкції «оголошення попередження», застосованої Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за порушення умов ліцензії та законодавства України телерадіоорганізаціями і провайдерами програмної послуги
||
№ Документа: 94
Дата прийняття: 12.02.2021
Дата набрання чинності: 23.03.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: 10.03.2021
Номер реєстрації в Мінюсті: 307/35929
Внутрішній номер документа: Немає