Connect with us

Законодавство

Скасування права мобілізованих на збереження середнього заробітку розгляне Конституційний Суд

Опубліковано

Другий сенат Конституційного Суду України розпочав розгляд справи за конституційною скаргою Дудкевича Едуарда Валентиновича щодо відповідності Конституції України (конституційності) пп. 17 п. 1 розд. І Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 1 липня 2022 р. № 2352–ІХ, яким внесено зміни до ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України, а саме: слова «зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток» замінено на «зберігаються місце роботи і посада».

Читайте також: Військовослужбовці, відряджені до державних органів, установ та організацій мають право на отримання додаткової винагороди, передбаченої постановою № 168

Оспорюваний припис, на думку суб’єкта права на конституційну скаргу, скасовує право мобілізованих військовослужбовців на збереження середнього заробітку за місцем роботи, чим звужує існуюче право на його збереження, звужує та порушує право мобілізованих військовослужбовців на соціальний захист, тому суперечить приписам ст. 22, ч. 5 ст. 17, ч. 1 ст. 46 Конституції України.

Читайте також збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.