Connect with us

Законодавство

Справи щодо оскарження нормативно-правових актів передадуть Верховному Суду

Опубліковано

⚡ AI SUMMARY
ВР ухвалила за основу законопроект №5067, яким змінюється підсудність адмінсправ. ВС буде судом першої інстанції у справах щодо оскарження нормативно-правових актів КМУ, міністерств, НБУ та інших центральних органів влади, що діють на всій території України. Ці справи виключаються з підсудності Окружного адмінсуду Києва, а апеляційною інстанцією буде Велика Палата ВС.

Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції» № 5067.

Читайте також: Початок перебігу строку «з дня отримання копії судового рішення» не поширюється на випадки оскарження ухвал суду, постановлених без участі особи, яка викликалася

Документом визначається, що Верховному Суду як суду першої інстанції підсудні справи щодо оскарження нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку України чи іншого суб’єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України.

Вказані категорії справ виключаються з виключної підсудності окружного адміністративного суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Читайте також: Відмовляючи у поновленні строку на апеляційне оскарження через неусунення недоліків, суд має упевнитися, що причини пропуску строку не були поважними

Судом апеляційної інстанції у цій категорії справ є Велика Палата Верховного Суду.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.