Connect with us

Законодавство

Страйк – лише після попередження органів влади

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про страйки та локаути» № 2682.

Законопроектом пропонується замінити процедуру колективного трудового спору страйковою процедурою.

Так, за новою процедурою для здійснення права на страйк потрібно висунути роботодавцю вимоги шляхом збору підписів більш як половини працівників підприємства або його підрозділу. Мінімальний строк від висування вимог становитиме 15 днів до страйку, а якщо вимоги стосуватимуться виплати заборгованої заробітної плати та невиконання колективного договору – 5 днів.

Законопроектом передбачено процедуру переговорів, які ведуться у формі, обраній сторонами протягом всієї страйкової процедури. За результатами переговорів може бути укладено угоду про виконання вимог. Якщо за 5 днів до страйку таку угоду не укладено, представники працівників зобов’язані направити попередження про страйк місцевим органам державної влади та місцевого самоврядування.

З моменту початку страйку працівники мають право повністю або частково припинити виконання роботи, знаходитись на своїх робочих місцях або покинути їх, брати участь у зборах, мітингах тощо.

Страйк припиняється представниками працівників у односторонньому порядку або на підставі угоди про виконання вимог страйку. У разі порушення працівниками встановленої процедури роботодавець отримує право на відшкодування втрат, понесених від незаконного страйку.

Законопроектом також запроваджується можливість оголошення страйку солідарності, тобто страйку працівників одного підприємства, установи, організації з метою підтримки виконання всіх або частини вимог, висунутих до іншого роботодавця.

Крім цього визначено, що страйки заборонені лише військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів та органів цивільного захисту. Розгляд їхніх колективних вимог щодо економічних і соціальних інтересів здійснюватиметься судом. Судові засідання у справах, що стосуються страйків, не можуть бути закритими та не можуть проводитись без участі представників працівників.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.