Connect with us

Законодавство

Страйк – лише після попередження органів влади

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про страйки та локаути» № 2682.

Законопроектом пропонується замінити процедуру колективного трудового спору страйковою процедурою.

Так, за новою процедурою для здійснення права на страйк потрібно висунути роботодавцю вимоги шляхом збору підписів більш як половини працівників підприємства або його підрозділу. Мінімальний строк від висування вимог становитиме 15 днів до страйку, а якщо вимоги стосуватимуться виплати заборгованої заробітної плати та невиконання колективного договору – 5 днів.

Законопроектом передбачено процедуру переговорів, які ведуться у формі, обраній сторонами протягом всієї страйкової процедури. За результатами переговорів може бути укладено угоду про виконання вимог. Якщо за 5 днів до страйку таку угоду не укладено, представники працівників зобов’язані направити попередження про страйк місцевим органам державної влади та місцевого самоврядування.

З моменту початку страйку працівники мають право повністю або частково припинити виконання роботи, знаходитись на своїх робочих місцях або покинути їх, брати участь у зборах, мітингах тощо.

Страйк припиняється представниками працівників у односторонньому порядку або на підставі угоди про виконання вимог страйку. У разі порушення працівниками встановленої процедури роботодавець отримує право на відшкодування втрат, понесених від незаконного страйку.

Законопроектом також запроваджується можливість оголошення страйку солідарності, тобто страйку працівників одного підприємства, установи, організації з метою підтримки виконання всіх або частини вимог, висунутих до іншого роботодавця.

Крім цього визначено, що страйки заборонені лише військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів та органів цивільного захисту. Розгляд їхніх колективних вимог щодо економічних і соціальних інтересів здійснюватиметься судом. Судові засідання у справах, що стосуються страйків, не можуть бути закритими та не можуть проводитись без участі представників працівників.

Законодавство

Утворено секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання Уповноваженого із захисту державної мови» від 25 червня 2020 р. № 530.

Уряд утворив секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови як юридичну особу публічного права та затвердив граничну чисельність працівників секретаріату – 50 одиниць.

Також встановлено, що функції керівника державної служби щодо керівника секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, першого заступника та заступників керівника секретаріату здійснює Уповноважений із захисту державної мови.

Читати далі

Законодавство

35 млрд грн на будівництво та ремонт доріг

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про виділення коштів для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення» від 1 липня 2020 р. № 539.

Уряд виділив Державному агентству автомобільних доріг 35 000 000 000 гривень із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення на безповоротній основі (видатки розвитку).

Відповідно до затвердженого Порядку використання коштів головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Укравтодор.

Одержувачі бюджетних коштів – організації, які є балансоутримувачами автомобільних доріг загального користування державного значення в областях та виконують функції замовника робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання цих доріг.

Бюджетні кошти використовуються для здійснення будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

Спрямування бюджетних коштів здійснюється відповідно до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення, обсягів бюджетних коштів для їх фінансування у 2020 р. згідно з додатком 1 та обсягів бюджетних коштів для фінансування поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 р. згідно з додатком 2 до цієї постанови.

Читати далі

Законодавство

Ліквідовано Нацкомфінпослуг

Набрав чинності Указ Президента України «Про припинення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг» від 30 червня 2020 р. № 259/2020.

Президент постановив припинити Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, шляхом ліквідації та утворив комісію з її ліквідації.

Також визнано таким, що втратив чинність, Указ Президента України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг» від 23 листопада 2011 р. № 1070.

Читати далі

В тренді