Connect with us

Законодавство

Строк дії свідоцтва судового експерта – 3 роки

Опубліковано

Вступив у дію наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до Положення про експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів» від 10 січня 2019 р. № 82/5.

До основних завдань Центральної експертно-кваліфікаційної комісії при Мінюсті (ЦЕК) віднесли розгляд питань щодо анулювання свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта, виданого особам, які не є працівниками державних спеціалізованих установ (новий пп. 4 п. 2 розділу II), а до завдань комісій у науково-дослідних установах (ЕКК) віднесли розгляд питань щодо анулювання свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта, виданого працівнику науково-дослідних установ судових експертиз Мінюстиції (НДУСЕ) (новий пп. 3 п. 1 розділу ІІІ).

До складу ЕКК можуть включати фахівців інших НДУСЕ, наукових установ, навчальних закладів, держорганів, які мають стаж практичної роботи за спеціальністю не менше 5 років. Відповідні фахівці залучаються, якщо проводиться атестація з присвоєнням нової експертної спеціальності чи нової кваліфікації судового експерта (нова редакція абз. 3 п. 5 розділу ІІІ).

Зміненим п. 3 розділу IV визначено, що фахівець, який має намір вперше отримати кваліфікацію судового експерта, повинен пройти підготовку, спочатку, з теоретичних, організаційних і процесуальних питань судової експертизи, а потім – за програмами підготовки з відповідних експертних спеціальностей.

Строк дії свідоцтва для працівників НДУСЕ становить 5 років, а для фахівців, які не є працівниками державних спеціалізованих установ, – 3 роки. Строк продовжується після підтвердження експертом кваліфікації (нова редакція п.п. 4,5 розділу VI).

Свідоцтво, видане працівнику НДУСЕ, дає право на проведення судових експертиз та експертних досліджень за дорученням керівництва цієї установи.

Використання працівниками НДУСЕ свідоцтва для проведення судових експертиз чи експертних досліджень на інших підприємствах або особисто поза межами установи забороняється, крім випадків відрядження фахівця.

Свідоцтво, видане працівнику НДУСЕ, дійсне за наявності посвідчення співробітника відповідної НДУСЕ, а у разі звільнення працівника, свідоцтво вважається недійсним і підлягає анулюванню.

Рішення щодо анулювання приймає експертно-кваліфікаційна комісія (абз. 11 п. 12), а відомості про це вносяться до державного Реєстру атестованих судових експертів (новий абз. 12 п. 12).

Відповідно до нового п. 13 розділу VI, у період строку дії свідоцтва експерт, який не є працівником державної спеціалізованої установи, може тимчасово припинити здійснення судово-експертної діяльності у разі:

  • тимчасової втрати працездатності;
  • перебування у соціальній відпустці;
  • проходження військової служби;
  • здійснення іншої професійної діяльності, несумісної із судово-експертною діяльністю.
Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Змін до Положення про експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів
||
№ Документа: 82/5
Дата прийняття: 10.01.2019
Дата набрання чинності: 08.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 84/33055
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Змін до Положення про експертно-кваліфікаційні комісії та атестацію судових експертів
||
№ Документа: 82/5
Дата прийняття: 10.01.2019
Дата набрання чинності: 08.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 24.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 84/33055
Внутрішній номер документа: Немає