Законодавство
Строк рефінансування банків збільшується до 5 років
Національний банк України своєю постановою № 144, розширив перелік інструментів підвищення довгострокової ліквідності банків.
Ключові зміни:
- До поточного переліку стандартних інструментів з підтримки ліквідності додається рефінансування строком на 1-5 років (раніше: до 14 днів та до 90 днів). Рефінансування не матиме цільового характеру і надаватиметься за результатами проведення позачергових тендерів. Ставка за таким інструментом буде плаваючою і змінюватиметься впродовж строку користування отриманими коштами.
- Операції прямого РЕПО передбачатимуть перехід права власності на цінні папери. Хоча операції з проведення прямого РЕПО здійснювалися і раніше, але право власності на цінні папери, за якими проводилась операція, лишалося у банку, з яким Національний банк її виконав. Зміни пкикані знизити ризики НБУ як кредитора.
- Стане можливим попереднє формування пулу активів, які банки зможуть надавати як заставу для залучення кредитів овернайт і кредитів рефінансування на різні строки. Це означає, що банк має укласти з Національним банком генеральний кредитний договір строком на 5 років (з можливістю пролонгації) і сформувати пул активів. До нього можуть увійти державні облігації України, депозитні сертифікати НБУ, іноземна валюта та облігації міжнародних фінансових організацій. Банки зможуть змінювати одні активи в пулі на інші на постійній основі, що дасть змогу банку управляти заставними активами.
Зміни мають сприяти зменшенню розриву між короткостроковою та довгостроковою ліквідністю фінансових установ.
Продовжити читання →
You must be logged in to post a comment Login